NEOLINE X-COP 9300s

Urządzenie hybrydowe klasy Premium: wideorejestrator samochodowy z bazą danych GPS o stacjonarnych fotoradarach i kamerach drogowych oraz aktywny antyradar wykrywający policyjne mierniki prędkości w pasmach X, K, Ka, M (MultaRadar), G (Gatso) i Laser. Model Neoline X-COP 9300s posiada powiększoną antenę detektora radarów dla lepszego wykrywania nowoczesnych radarów małej mocy oraz dużą antenę GPS dla precyzyjniejszej geolokalizacji stacjonarnych punktów kontroli prędkości i ruchu drogowego. Sekcja wideorejestratora została wyposażona w 6-soczewkowy szklany obiektyw z filtrem antyodblaskowym CPL, wydajny procesor i matrycę Sony gwarantujące wysokiej jakości nagrania wideo Full HD, czujniki wstrząsów i ruchu z indywidualną regulacją czułości oraz rozszerzony tryb parkingowy z układem chroniącym akumulator pojazdu przed głębokim rozładowaniem. Wyświetlacz z nowoczesną matrycą IPS o przekątnej 2 cale skierowany jest w stronę kierowcy, co poprawia jego czytelność i ułatwia obsługę urządzenia. Rozbudowana konfiguracja, bogate wyposażenie oraz doskonały stosunek jakości do ceny czynią tę zaawansowaną hybrydę jednym z najlepszych tego rodzaju urządzeń na rynku.

Podobne urządzenie przeznaczone na rynek rosyjski (materiał wideo w języku rosyjskim).

UWAGA! – Podgrzewana lub atermiczna przednia szyba samochodowa z dodatkową metaliczną warstwą może osłabiać, lub blokować sygnał GPS oraz radiowy sygnał radarów mierzących prędkość. Może to zakłócać działanie modułu GPS i powodować zmniejszenie zasięgu wykrywania radarów policyjnych lub nawet uniemożliwić ich wykrywanie. W takim przypadku urządzenie należy zamontować na przedniej szybie w obszarze, który został pozostawiony przez producenta pojazdu bez naniesionej metalicznej warstwy. W wielu samochodach taki obszar często znajduje się na środku górnej części przedniej szyby w okolicy lusterka wstecznego (oznaczone okienko, przyciemniona lub zakropkowana powierzchnia). Jednak nie ma pewności, że taki obszar będzie w każdym samochodzie.

Nagrywanie wideo

Urządzenie Neoline X-COP 9300s nagrywa wideo w rozdzielczości Full HD 1920x1080px (30 fps) z obsługą szybkości transmisji strumienia danych do 20 Mb/s. Wydajny procesor, szklana wielosoczewkowa optyka oraz matryca Sony zapewniają wysoką jakość obrazu w każdym oświetleniu. Szerokokątny obiektyw o kącie widzenia 135º zapewnia umieszczenie w kadrze 4 pasów jezdni i pobocza bez wyraźnego zniekształcania obrazu. 

Ekran zwrócony w stronę kierowcy

Zaletą konstrukcyjną Neoline X-COP 9300s jest jasny, skierowany w stronę kierowcy wyświetlacz z nowoczesną matrycą 2″ TFT IPS zapewniającą bardzo czytelny obraz pod dowolnym kątem. Kąt zamontowania wyświetlacza jest optymalny i jeszcze bardziej poprawia czytelność ekranu nawet w słoneczne dni, a skośne ramki wokół wyświetlacza niwelują odbicia i refleksy świetlne zapobiegając oślepianiu kierowcy.

Filtr przeciwodblaskowy CPL

W zestawie znajduje się unikalny filtr przeciwodblaskowy CPL specjalnie zaprojektowany do montażu przed obiektywem Neoline X-COP 9300s. Dzięki niemu możliwe jest skuteczne wyeliminowanie lub przynajmniej znaczne zmniejszenie refleksów, odblasków słonecznych i odbić wnętrza kabiny widocznych na przedniej szybie samochodu (np. widoczne na szybie odbicia deski rozdzielczej). Filtr CPL poprawia także kontrast zapisywanego obrazu i jest najbardziej przydatny w słoneczne dni.

Tryb nagrywania nocnego

Neoline X-COP 9300s jest wyposażony w specjalny tryb wideo do nagrywania nocnego, aby uzyskać maksymalną ilość informacji o sytuacji na drodze i na poboczu kosztem nieco gorszej jakości obrazu w porównaniu z trybem standardowego zapisu. Tryb nocny może być automatycznie załączany o określonej godzinie ustawionej w menu.
1. Tryb standardowy – lepsza jakość, wysoka szczegółowość obrazu i czytelność tablic rejestracyjnych w świetle reflektorów oraz w dobrze oświetlonych obszarach.
2. Tryb nocny – bardzo dobra widoczność ciemnych obszarów jezdni i pobocza, ale obraz mniej ostry i z większą ilością szumów.

Uchwyt "3M Smart Click" - komfortowa obsługa i dyskretna instalacja

Zamocowanie urządzenia Neoline X-COP 9300s za lusterkiem wewnętrznym lub przy górnej krawędzi przedniej szyby sprawia, że jest ono prawie niewidoczne z zewnątrz. Umożliwia to niewielki specjalny uchwyt Smart Click (Neoline H91 3M Power) ze złączem zasilania i taśmą 3M, która mocno utrzymuje hybrydę na przedniej szybie. Ponadto urządzenie można obracać o 180 stopni w każdą stronę, aby np. nagrywać wnętrze lub boczne okno podczas kontroli drogowej. Dostarczany w zestawie kabel „Fuse Cord X-COP” jest na stałe podłączony do uchwytu i do instalacji pojazdu, dzięki czemu można go estetycznie ułożyć i ukryć. Na górze obudowy urządzenia znajduje się gniazdo z kontaktami, które nasuwa się na złącze uchwytu. Zamocowanie i zdejmowanie hybrydy trwa więc dosłownie kilka sekund i nie wymaga każdorazowego podłączania i odłączania kabla. W zestawie znajduje się również dodatkowy „przenośny” kabel zasilający podłączany do gniazda zapalniczki samochodowej. Dzięki temu, po dokupieniu dodatkowego uchwytu montażowego (dostępne są również z przyssawką do szyby) hybryda może być używana na zmianę w dwóch pojazdach.

Profesjonalny tryb parkingowy

Dzięki dostarczonemu w zestawie specjalnemu kablowi zasilającemu 12/24V „Neoline Fuse Cord X-COP” hybryda X-COP 9300s może automatycznie przełączyć się w tryb „Parking” po ustawionym czasie opóźnienia od zatrzymania się pojazdu (gdy silnik pracuje) lub natychmiast po wyłączeniu silnika (zapłonu) pełniąc od tego czasu rolę urządzenia monitorującego i nagrywającego zdarzenia podczas postoju. W trybie „Parking” działa tylko wideorejestrator, natomiast moduł GPS i antyradar zostaną wyłączone, aby obniżyć pobór prądu z akumulatora samochodu. Rejestrator działa w trybie czuwania, a zapis wideo zostaje aktywowany po każdym wykryciu wstrząsu nadwozia lub ruchu w obiektywie kamery. Plik wideo zostanie zabezpieczony na karcie pamięci w oddzielnym folderze i będzie zawierał nagranie 5 sekund przed zdarzeniem oraz 25 sekund po nim. Użytkownik może zdefiniować oddzielne ustawienia dla trybu „Parking”: rozdzielczość wideo, czułość czujnika wstrząsu i ruchu, załączyć lub wyłączyć czujnik wstrząsu i ruchu oraz ustawić graniczne napięcie w instalacji samochodu, poniżej którego rejestrator wyłączy się, aby uchronić akumulator pojazdu przed głębokim rozładowaniem.

Wykrywacz radarów - antyradar

Neoline X-COP 9300s ma zintegrowany czuły szerokopasmowy moduł radarowy EXD Plus, który zapewnia skuteczne wykrywanie policyjnych mierników prędkości w pasmach K i Ka. Wykrywa tekże używane w Europie nowoczesne radary o niskiej mocy oraz mogące mierzyć prędkość od tyłu samochodu, które charakteryzują się specyficzną i trudną do wykrycia strukturą sygnału (np. MultaRadar, Gatso, Multanova, itp.). Dla wygody użytkownika urządzenie wykrywa MultaRadar w specjalnie wydzielonym paśmie M, a radary Gatso w oddzielnym paśmie G. Dzięki temu użytkownik jest dokładniej poinformowany o rodzaju wykrytego radaru. Menu detektora radarów umożliwia indywidualny wybór pasm wykrywania: X, K, Ka, M, G lub Laser. W zależności od kraju użytkowania urządzenia można skonfigurować wykrywanie radarów tylko w niezbędnych zakresach częstotliwości, aby skuteczniej eliminować fałszywe sygnały mogące pochodzić z nieużywanych pasm w danym regionie.

Powiększona antena antyradaru

Ze względu na coraz powszechniejsze stosowanie nowoczesnych policyjnych radarów o małej mocy, urządzenie wyposażone jest w powiększoną antenę radarową zapewniającą niezawodny odbiór sygnałów od takich „nieuchwytnych” urządzeń. Szczególnie skuteczny w wykrywaniu radarów małej mocy jest najbardziej czuły tryb dalekiego zasięgu „Turbo”. Specjalnie dla tego trybu stworzono funkcję „AutoTurbo”, która automatycznie włączy tryb „Turbo” po osiągnięciu przez pojazd ustawionej prędkości.

Powiększona antena GPS

Urządzenie hybrydowe Neoline X-COP 9300s posiada wbudowaną specjalną antenę GPS zapewniającą najdokładniejsze pozycjonowanie w każdym terenie. Antena ma  zwiększone wymiary do 25×25 mm, umieszczona jest bezpośrednio pod górną pokrywą obudowy i wraz z potężnym modułem GPS zapewnia szybkie i stabilne połączenie z satelitami.

Tryb "X-COP"

Oprócz trybów czułości wykrywacza radarów CITY, HIGHWAY i TURBO, hybryda Neoline X-COP 9300s posiada także automatyczny tryb X-COP, który samoczynnie zmienia pasma częstotliwości radarowych, czułość wykrywania oraz rodzaj filtrów przed fałszywymi alarmami w zależności od prędkości, z jaką aktualnie porusza się pojazd.

Tryb "AutoTurbo"

Korzystając z tej funkcji, użytkownik nie musi martwić się przełączeniem na bardziej czułe wykrywanie radarów. Urządzenie automatycznie zmieni bieżący tryb czułości na najbardziej czuły tryb „Turbo” po osiągnięciu ustawionej prędkości. Dzięki temu użytkownik może w mieście ustawić cichy tryb „City” i dopiero kiedy wyjedzie poza jego obszar, osiągając prędkość np. 90 km/h, hybryda automatycznie przełączy się w tryb dalekiego zasięgu „Turbo”.

Filtr "Z-SIGNATURE"

W celu wyeliminowania fałszywych alarmów, szczególnie takich, których przyczyną są inne samochody wyposażone w radarowe czujniki do wykrywania martwego pola w lusterku (Blind Spot) lub posiadające automatyczne tempomaty z radarem, w urządzeniu Neoline X-COP 9300s zastosowano autorskie opracowanie Neoline – specjalny filtr „Z-SIGNATURE”. W przeciwieństwie do podobnych technologii innych producentów, w tym przypadku nie występuje fałszywe blokowanie sygnałów pochodzących z prawdziwych radarów policyjnych. 

Pasmo "K" w trybie "CITY"

Użytkownik może wybrać szerokość pasma K (szerokie, wąskie, bardzo wąskie) lub całkowicie wyłączyć pasmo K w trybie „City”. Dotyczy to jazdy w dużych miastach, w których zazwyczaj nie ma mobilnych radarowych pomiarów prędkości, ale istnieje wiele zakłóceń przemysłowych wywołujących fałszywe alarmy. Wyłączając pasmo K w trybie „City” będziesz otrzymywać informacje tylko z bazy danych GPS. Nie zapomnij przełączyć się do trybu „Highway” lub „Turbo” podczas jazdy poza miastem.

Wyłączanie modułu antyradaru

Tworząc Neoline X-COP 9300s wzięto pod uwagę ograniczenia prawne różnych krajów dotyczące legalności używania aktywnych wykrywaczy policyjnych radarów i innych urządzeń służących do kontroli prędkości na drogach. Z tego powodu moduł radarowy można łatwo i szybko całkowicie wyłączyć bez konieczności zagłębiania się w menu ustawień. Wystarczy przez 2 sekundy nacisnąć jednocześnie przyciski „w górę” i „w dół”. Od tego momentu urządzenie będzie nadal działać, ale tylko jako wideorejestrator i pasywny informator GPS z bazą stacjonarnych fotoradarów.

Informator GPS z bazą fotoradarów i kamer

Neoline X-COP 9300s ma wbudowany informator z bazą danych GPS o lokalizacji stacjonarnych fotoradarów, kamer odcinkowego pomiaru średniej prędkości i innych urządzeń kontroli drogowej. Urządzenie z wyprzedzeniem informuje (wizualnie i/lub dźwiękowo) o lokalizacji urządzeń kontroli drogowej, odległości do nich oraz o dozwolonej, średniej i bieżącej prędkości pojazdu. Baza danych zawiera informacje o ponad 100 tys. radarów i kamer na całym świecie (Europa, USA, Izrael, Bliski Wschód, Rosja, Turcja, Australia, itp.). Baza danych GPS jest aktualizowana co kilka tygodni i dostępna do bezpłatnego pobrania na internetowej stronie producenta lub na polskiej stronie www.neoline-polska.pl  (zakładka „Aktualizacje”).

Informacje wyświetlane na ekranie

W trybie detekcji wyświetlacz dostarcza czytelnych informacji, takich jak:

 • Rodzaj radaru / kamery pomiaru prędkości
 • Rodzaj kontroli ruchu drogowego
 • Odległość do punktu GPS z lokalizacją radaru lub kamery
 • Dozwolona prędkość na danym odcinku drogi (ograniczenie prędkości)
 • Średnia prędkość pojazdu w strefie odcinkowego pomiaru średniej prędkości
 • Aktualna prędkość pojazdu w czasie rzeczywistym
 • Rodzaj odbieranego sygnału radarowego (pasmo)
 • Poziom / siła odbieranego sygnału radarowego (od 1 do 5, im bliżej radaru, tym wyższa wartość)
 • Wjazd w strefę niebezpieczną lub w strefę cichą
 • Tryb czułości antyradaru (City, Highway, Turbo, X-COP)
 • Aktualny czas

Rodzaje kontroli ruchu drogowego

Neoline X-COP 9300s informuje o kamerach i radarach kontroli ruchu drogowego oraz ostrzega z wyprzedzeniem o takich rodzajach kontroli jak:

 • Kontrola pasa ruchu transportu publicznego, np. buspas (Bus lane)
 • Pomiar prędkości z fotografowaniem pojazdu od tyłu (Backshot)
 • Kontrola drogowa, np. kontrola prędkości przy drodze (Roadside)
 • Pomiar średniej prędkości na wyznaczonym odcinku drogi (Average speed)
 • Kontrola skrzyżowania z sygnalizacją świetlną, np. przejazd na czerwonym świetle / przejście dla pieszych (Crossroad / Crosswalk)  

Powiadomienia głosowe o 45 typach radarów

Neoline X-COP 9300s powiadomi Cię głosowo o typie wykrytego radaru policyjnego i dozwolonej prędkości na danym odcinku drogi. Poinformuje także o odległości do radaru, kamery lub miejsca odcinkowego pomiaru średniej prędkości. Baza danych zawiera 45 różnych typów radarów stacjonarnych. Każdy nowy radar jest dodawany do bazy danych i będzie dostępny w kolejnych aktualizacjach. 

Strefa niebezpieczna i strefa cicha

Możesz samodzielnie dodać do urządzenia specjalne strefy – cichą i niebezpieczną. Strefa cicha to obszar, gdzie mogą występować fałszywe alarmy, które nie pochodzą z radarów mierzących prędkość. Często takie obszary znajdują się w pobliżu stacji paliw i sklepów z automatycznie otwieranymi drzwiami. Dodaj takie miejsce do strefy cichej, a następnym razem, gdy wjedziesz w ten obszar, to wykrywacz radaru nie będzie powiadamiał o wykrytych sygnałach z wyjątkiem ostrzeżeń o prawdziwych punktach kontroli znajdujących się w bazie GPS. Natomiast strefa niebezpieczna jest obszarem, który wymaga Twojej większej uwagi. Dodaj do tej strefy odcinek drogi, gdzie na przykład pojawił się nowy fotoradar, którego jeszcze nie ma w bazie danych GPS, albo na drodze znajduje się niebezpieczne skrzyżowanie, szkoła, dużo progów zwalniających prędkość lub jest to miejsce częstych mobilnych kontroli policji, itp. Gdy następnym razem będziesz w tym miejscu, to Neoline X-COP 9300s przypomni Ci o tym miejscu z wyprzedzeniem sygnałem ostrzegawczym. Promień obszaru stref można ustawić w menu urządzenia.

HOT KEY - przycisk szybkiego dostępu do funkcji

Przycisk umożliwia szybki dostęp do dodatkowych opcji bez konieczności otwierania menu ustawień. Użytkownik może samodzielnie ustawić funkcjonalność tego przycisku: zmianę jasności wyświetlacza, dodanie/usunięcie strefy niebezpiecznej lub strefy cichej, rozpoczęcie awaryjnego nagrywania wideo.

Ochrona przed trudnymi warunkami pogodowymi

Neoline X-COP 9300s jest wyposażony w superkondensator do awaryjnego podtrzymania zasilania. W przeciwieństwie do standardowej baterii lub akumulatora superkondensator zapewnia stabilną pracę urządzenia w niskich i wysokich temperaturach oraz ma długą żywotność. Dzięki temu rozwiązano wiele typowych dla wideorejestratorów problemów, takich jak puchnięcie baterii w wyniku przegrzania, zagrożenie wybuchem lub obniżenie wydajności w niskich temperaturach, co może skutkować utratą ostatnich nagrań. Awaryjne podtrzymanie zasilania zapewnia jedynie prawidłowe zakończenie ostatniego nagrania w przypadku nagłego odłączenia podstawowego zasilania. Do normalnej pracy konieczne jest podłączenie urządzenia do zewnętrznego źródła zasilania.  

Dodatkowe funkcje i ustawienia

Neoline X-COP 9300s oferuje bardzo dużą ilość funkcji i opcji ustawień, które pozwalają dostosować urządzenie do indywidualnych potrzeb użytkownika. Użytkownik może ustawić limity powiadomień z bazy GPS oraz komunikaty o wykrywanych radarach za pomocą aktywnego modułu RD (Radar Detector). Inne opcje: wybór pierwszeństwa przychodzących powiadomień z modułu GPS lub z antyradaru (RD), wybór jasności, kontrastu, ostrości i rodzaju wygaszacza ekranu, dodawanie lub wyłączanie znacznika prędkości umieszczanego na nagraniach, ustawianie tolerancji prędkości dla powiadomień, definiowanie odległości do kamery lub radaru dla generowanych komunikatów i wiele innych. Urządzenie posiada także funkcję „Maximum Speed”, która jest osobistym ogranicznikiem prędkości pomagającym nie przekraczać ustawionego ograniczenia prędkości. Samodzielnie ustawiasz prędkość, a gdy ją przekroczysz, to otrzymasz ostrzeżenie. Ta funkcja nie jest powiązana z bazą GPS i działa niezależnie także od wykrywacza radarów policyjnych. Dla wygody użytkownika urządzenie wyposażono również w tryb DEMO, który automatycznie prezentuje rodzaje i sposoby powiadomień o radarach lub kamerach, jakie oferuje hybryda Neoline X-COP 9300s (przykłady alarmów dźwiękowych i komunikatów głosowych oraz informacji wyświetlanych na ekranie).

Copyright © ESSA  |  Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie opracowane przez firmę ESSA materiały graficzne i tekstowe, instrukcje obsługi, specyfikacje techniczne oraz opisy produktów marki Neoline w polskiej wersji językowej, które zostały opublikowane tutaj, a także na dowolnej innej stronie internetowej zarządzanej przez firmę ESSA są prawnie chronioną oryginalną własnością intelektualną firmy ESSA. Bez pisemnej zgody firmy ESSA zabronione jest ich kopiowanie, dystrybucja, modyfikacja, publikacja oraz wszelkie inne wykorzystanie do celów komercyjnych. Z materiałów tych mogą korzystać bez specjalnej zgody tylko odbiorcy hurtowi współpracujący z ESSA, jeżeli produkty marki Neoline prezentowane w ich ofertach są dostarczane wyłącznie przez firmę ESSA.