NEOLINE X-COP 9100s

Pierwsze na świecie urządzenie hybrydowe klasy Premium (wideorejestrator samochodowy + aktywny antyradar + informator GPS o stacjonarnych fotoradarach i kamerach) z unikalną międzynarodową platformą radarową do wykrywania większości policyjnych radarów w paśmie K (Europa, USA, CIS, Rosja), paśmie Ka (Europa, Izrael, USA) oraz specjalnym paśmie M / MultaRadar (Europa).

UWAGA! – Podgrzewana lub atermiczna przednia szyba samochodowa z dodatkową metaliczną warstwą może osłabiać, lub blokować sygnał GPS oraz radiowy sygnał radarów mierzących prędkość. Może to zakłócać działanie modułu GPS i powodować zmniejszenie zasięgu wykrywania radarów policyjnych lub nawet uniemożliwić ich wykrywanie. W takim przypadku urządzenie należy zamontować na przedniej szybie w obszarze, który został pozostawiony przez producenta pojazdu bez naniesionej metalicznej warstwy. W wielu samochodach taki obszar często znajduje się na środku górnej części przedniej szyby w okolicy lusterka wstecznego (oznaczone okienko, przyciemniona lub zakropkowana powierzchnia). Jednak nie ma pewności, że taki obszar będzie w każdym samochodzie.

Wyjątkowa jakość nagrań wideo w dzień i w nocy

Potężny procesor Ambarella, szklana wielosoczewkowa optyka oraz matryca Sony zapewniają wysoką jakość nagrań wideo z rozdzielczością Full HD 1920x1080px (30 fps). Szerokokątny obiektyw o kącie widzenia 135º zapewnia umieszczenie w kadrze 4 pasów jezdni i pobocza bez wyraźnego zniekształcania obrazu. Tryb nocny pomaga zobaczyć więcej szczegółów na ciemnych odcinkach drogi. Tryb nocny może być automatycznie aktywowany na podstawie czasu ustawionego w menu.

Unikalny moduł radarowy EXD PLUS

Urządzenie ma zintegrowany ultraczuły moduł radarowy EXD Plus, który zapewnia maksymalną odległość wykrywania radarów policyjnych w pasmach K, Ka i M. Urządzenie jest szczególnie skuteczne w trybie Turbo, ostrzegając przed radarami o niskiej mocy mierzącymi prędkość od tyłu samochodu, takimi jak Multanova 6F, MultaRadar, itp. Tryb Turbo włącza się automatycznie po osiągnięciu określonej prędkości.

Wykrywanie MultaRadar DC / CT

Neoline X-COP 9100s to pierwsza na świecie hybryda, która wykrywa nowoczesne radary MultaRadar CD i CT. Tego rodzaju radary są szeroko stosowane w Europie. Radary te mają specyficzną i unikalną strukturę sygnału i wymagają specjalnej platformy do ich wykrywania. Dla wygody użytkownika urządzenie wykrywa MultaRadar w specjalnie wydzielonym paśmie M, dzięki czemu użytkownik jest dokładnie poinformowany o wykryciu takiego typu radaru.

Wyłączanie modułu radarowego

Tworząc Neoline X-COP 9100s, wzięliśmy pod uwagę ograniczenia prawne różnych krajów dotyczące legalności używania detektorów radaru. Z tego powodu moduł radarowy można łatwo i szybko wyłączyć jednym ruchem ręki bez otwierania menu ustawień. Od tego momentu urządzenie będzie nadal działać, ale tylko jako informator GPS z bazą stacjonarnych fotoradarów i kamer drogowych. Ponadto urządzenie ma bardzo skuteczną ochronę przed szeroko stosowanymi w Europie urządzeniami wykrywającymi detektory radarów, takimi jak Spectre 4 i Spectre Elite RDD.

Filtr Z-SIGNATURE

Aby wyeliminować fałszywe alarmy, szczególnie takie, których przyczyną są inne samochody wyposażone w radarowe czujniki do wykrywania martwego pola w lusterku (Blind Spot) lub posiadające automatyczne tempomaty z radarem, w urządzeniu X-COP 9100s zastosowano własne opracowanie Neoline – specjalny filtr Z-SIGNATURE. W przeciwieństwie do podobnych technologii innych producentów w tym przypadku nie występuje fałszywe blokowanie sygnałów pochodzących z prawdziwych radarów policyjnych.

Moduł GPS / GLONASS z bazą fotoradarów i kamer drogowych

Neoline X-COP 9100s ma wbudowaną bazę danych stacjonarnych radarów policyjnych, fotoradarów, kamer odcinkowego pomiaru średniej prędkości i innych punktów kontroli ruchu drogowego. Urządzenie informuje o aktualnej, średniej i dozwolonej prędkości, a także z wyprzedzeniem generuje komunikaty (dźwiękowe i/lub wizualne) o lokalizacji radarów, fotoradarów, kamer drogowych oraz odległości do nich. Baza danych zawiera informacje o ponad 100 tys. radarów i kamer na całym świecie (Europa, USA, Izrael, Bliski Wschód, Rosja, Turcja, Australia, itp.). Regularne aktualizacje bazy danych są dostępne do bezpłatnego pobrania na internetowej stronie producenta lub w na tej stronie dziale „Aktualizacje”. Wbudowane moduły GPS i GLONASS zapewniają najszybszą i najdokładniejszą lokalizację.

Powiadomienia głosowe o 45 typach radarów

Neoline X-COP 9100s powiadomi Cię głosowo o typie wykrytego radaru policyjnego i dozwolonej prędkości na danym odcinku drogi. Poinformuje także o odległości do radaru i miejsca odcinkowego pomiaru średniej prędkości. Baza danych zawiera 45 różnych typów radarów. Każdy nowy radar jest natychmiast dodawany do bazy danych i jest dostępny w nowych aktualizacjach.

Kamery kontroli ruchu drogowego

Neoline X-COP 9100s powiadamia o kamerach kontroli ruchu drogowego i ostrzega z wyprzedzeniem o takich rodzajach kontroli jak: kamery monitorujące jazdę po pasie transportu publicznego (np. buspas), fotoradary mierzące prędkość i fotografujące z tyłu samochodu, kamery kontrolujące przejścia dla pieszych, kamery kontrolujące skrzyżowania z sygnalizacją świetlną (np. przejazd na czerwonym świetle).

MOTION CONTROL - rozpoznawanie gestów

Jeśli użytkownik chce wyłączyć ostrzeżenie dźwiękowe i głosowe podczas zbliżania się do radaru, wystarczy przesunąć ręką przed ekranem urządzenia. Zastrzeżona technologia Motion Control reaguje na gesty i ponownie włączy gotowość do powiadamiania dźwiękiem zaledwie 6 sekund po zakończeniu wyciszonego powiadomienia.

Wybór wykrywanych częstotliwości

Menu hybrydy zawiera funkcję wyboru częstotliwości detektora radaru. W zależności od kraju użytkowania, urządzenie zmienia ustawienia wykrywania radarów w różnych zakresach częstotliwości, a także skuteczniej odcina fałszywe sygnały mogące pochodzić z nieużywanych pasm w danym regionie. Dla zaawansowanych użytkowników możliwa jest szczegółowa konfiguracja urządzenia, włącznie z wyłączeniem poszczególnych częstotliwości w zakresach K i Ka za pomocą pliku instalacyjnego. Użytkownik może także wyłączyć pasmo K w trybie CITY. Dotyczy to jazdy w dużych miastach, w których zazwyczaj nie ma mobilnych radarowych pomiarów prędkości, ale istnieje wiele fałszywych zakłóceń przemysłowych. Wyłączając pasmo K w trybie CITY, będziesz otrzymywać informacje tylko z bazy danych GPS. Nie zapomnij przełączyć się do trybu HIGHWAY lub TURBO podczas jazdy poza miastem.

Tryb X-COP

Oprócz trybów pracy wykrywacza radarów CITY, HIGHWAY i TURBO, hybryda Neoline X-COP 9100s posiada także tryb automatyczny X-COP, który zmienia zakresy częstotliwości, czułości wykrywania oraz rodzaj filtrów przed fałszywymi alarmami w zależności od prędkości samochodu.

Wyświetlacz z matrycą IPS i wygodny interfejs obsługi EASY TOUCH

Neoline X-COP 9100s wyposażono w jasny wyświetlacz z matrycą IPS, który jest doskonale czytelny pod dowolnym kątem. Interfejs EASY TOUCH zapewnia możliwość łatwej obsługi menu ustawień oraz przeglądania i zarządzania nagraniami wideo. W trybie wykrywania użytkownik otrzymuje następujące informacje: rodzaj radaru policyjnego, rodzaj kontroli ruchu, odległość do punktu GPS, średnia prędkość pojazdu, aktualna prędkość pojazdu, ograniczenie prędkości w danym miejscu, rodzaj przychodzącego sygnału, siła sygnału, aktualny czas, strefa cicha i strefa niebezpieczna.

Dyskretna instalacja

Zamocowanie urządzenia za lusterkiem wewnętrznym lub przy górnej krawędzi przedniej szyby sprawia, że jest ono prawie niewidoczna z zewnątrz. Poza tym niewielki przyklejany do szyby uchwyt Smart Click Plus wyposażono w złącze zasilania/ładowania umożliwiające łatwe zakładanie i zdejmowanie rejestratora bez konieczności podłączania i odłączania kabla zasilającego. Dostarczony w zestawie kabel Fuse Cord X-COP umożliwia stałe podłączenie zasilania do instalacji samochodu i do uchwytu na szybie. Dzięki temu kabel można estetycznie ułożyć, aby nie był widoczny, a samo zamocowanie i zdejmowanie urządzenia trwa dosłownie kilka sekund. W zestawie znajduje się również dodatkowy „przenośny” kabel zasilający z ładowarką podłączaną do gniazda zapalniczki samochodowej. Dzięki temu, po dokupieniu dodatkowego uchwytu montażowego (dostępne są również z przyssawką do szyby) hybryda może być używana na zmianę w dwóch samochodach.

Rozszerzony tryb parkingowy

Hybryda Neoline X-COP 9100s może automatycznie przełączyć się w tryb parkingowy po wyłączeniu silnika samochodu, pełniąc rolę urządzenia monitorującego, które zapisze materiał dowodowy w przypadku stłuczki, wandalizmu lub innych zdarzeń powstałych na parkingu. W tym celu wymagane będzie dostarczenie do urządzenia ciągłego zasilania poprzez jego podłączenie na stałe do instalacji elektrycznej samochodu za pomocą kabla Fuse Cord X-COP z ACC (w zestawie). Zapis wideo będzie aktywowany po każdym wykryciu wstrząsu lub ruchu w obiektywie kamery. Plik zostanie zabezpieczony na karcie pamięci w oddzielnym folderze „Parking” i będzie zawierał nagranie 10 sekund przed zdarzeniem i 50 sekund po nim. Użytkownik może zdefiniować rozdzielczość wideo, wyregulować czułość czujnika wstrząsu i ruchu, załączyć lub wyłączyć czujnik wstrząsu i ruchu oraz ustawić napięcie progowe, przy którym rejestrator wyłączy się, aby uniknąć rozładowania akumulatora samochodu. 

MAXIMUM SPEED - osobisty ogranicznik prędkości

Ta funkcja pomaga nie przekraczać ustawionego ograniczenia prędkości. Samodzielnie ustawiasz prędkość, a gdy ją przekroczysz, to otrzymasz dźwiękowe ostrzeżenie. Funkcja nie jest powiązana z bazą GPS i działa niezależnie od wykrywania radarów policyjnych.

Strefa niebezpieczna i strefa cicha

Możesz samodzielnie dodać do urządzenia specjalne strefy. Strefa cicha to obszar, na którym występują fałszywe alarmy. Często takie obszary znajdują się w pobliżu stacji paliw i sklepów z automatycznie otwieranymi drzwiami. Natomiast strefa niebezpieczna jest obszarem, który wymaga Twojej większej uwagi. Na przykład pojawił się nowy fotoradar, którego jeszcze nie ma w bazie danych GPS, na drodze znajduje się szereg progów zwalniających prędkość lub jest to miejsce częstych mobilnych kontroli, itp. Gdy następnym razem będziesz w tym miejscu, to urządzenie poinformuje Cię z wyprzedzeniem sygnałem ostrzegawczym. Promień stref można ustawić w menu urządzenia.

WDR - poprawa jakości obrazu w trudnych warunkach

Neoline X-COP 9100s przetwarza wideo w trybie WDR (Wide Dynamic Range), który poprawia jakość obrazu poprzez zrównoważenie jego parametrów w intensywnie i szybko zmieniających się warunkach oświetleniowych. Jest to szczególnie ważne, np. przy wjeżdżaniu do tunelu i wyjeżdżaniu z niego w bezpośrednie mocne światło słoneczne. Dzięki WDR jakość nagrań wideo zawsze będzie wysoka, nawet w najtrudniejszych warunkach oświetleniowych.

Tryb demonstracyjny

Dla wygody użytkownika tryb DEMO prezentuje rodzaje i sposoby powiadomień o radarach i kamerach, jakie oferuje hybryda Neoline X-COP 9100s (alarmy dźwiękowe i głosowe, wskazania na ekranie). Urządzenie wyjdzie z trybu DEMO po zakończeniu cyklu prezentacji wszystkich powiadomień i wskazań.

Dodatkowe ustawienia

Neoline X-COP 9100s oferuje bardzo dużą ilość funkcji i opcji ustawień, które pozwalają dostosować urządzenie do indywidualnych potrzeb użytkownika. Użytkownik może ustawić limity powiadomień z bazy GPS oraz komunikaty o wykrywanych radarach za pomocą aktywnego modułu RD (Radar Detector). Inne opcje: wybór priorytetu modułu GPS lub RD, ustawianie pasma częstotliwości w paśmie K (szerokie, wąskie, bardzo wąskie), wyłączanie pasma K w trybie CITY, dodawanie cichej i niebezpiecznej strefy, wybór rodzaju wygaszacza ekranu, dodawanie lub blokowanie znacznika prędkości umieszczanego na nagraniach, ustawianie odległości od kamery lub radaru dla generowanych powiadomień i wiele innych.

Copyright © ESSA  |  Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie opracowane przez firmę ESSA materiały graficzne i tekstowe, instrukcje obsługi, specyfikacje techniczne oraz opisy produktów marki Neoline w polskiej wersji językowej, które zostały opublikowane tutaj, a także na dowolnej innej stronie internetowej zarządzanej przez firmę ESSA są prawnie chronioną oryginalną własnością intelektualną firmy ESSA. Bez pisemnej zgody firmy ESSA zabronione jest ich kopiowanie, dystrybucja, modyfikacja, publikacja oraz wszelkie inne wykorzystanie do celów komercyjnych. Z materiałów tych mogą korzystać bez specjalnej zgody tylko odbiorcy hurtowi współpracujący z ESSA, jeżeli produkty marki Neoline prezentowane w ich ofertach są dostarczane wyłącznie przez firmę ESSA.