NEOLINE G-Tech X83

Kompaktowy wideorejestrator samochodowy z wygodnym w obsłudze ekranem dotykowym, który nagrywa wideo w rozdzielczości 2K – Quad HD(2592x1520px). Rejestrator posiada wyświetlacz o przekątnej 2.45 cala ze sterowaniem dotykowym wyposażony w wysokiej jakości matrycę IPS, 3-osiowy akcelerometr – grawitacyjny czujnik uderzeń i przeciążeń (G-sensor), kodek H.264 /H.265, funkcję WDR, szklany obiektyw z przysłoną F/1.5 oraz uchwyt ze złączem zasilania. Automatycznie załączany energooszczędny tryb parkingowy jest dostępny po podłączeniu rejestratora do instalacji samochodu opcjonalnym kablem „Neoline Fuse Cord X81/83” (sprzedawany oddzielnie). Dzięki temu Neoline G-Tech X83 może pełnić rolę urządzenia monitorującego samochód podczas postoju, które będzie wykonywać nagrania potwierdzające wandalizm, stłuczki lub próbę kradzieży wyposażenia pojazdu.

Materiał wideo od Neoline Rosja. Ustaw jakość na 1440p.

Szczegółowy obraz 2K Quad HD

Wideorejestrator Neoline G-Tech X83 nagrywa w rozdzielczości 2560×1440 pikseli przy 30 klatkach na sekundę, co zapewnia prawie dwukrotny wzrost szczegółowości w porównaniu ze standardowym Full HD. Numery tablic rejestracyjnych samochodów są czytelne z odległości do 15 metrów w dzień i do 12 metrów o zmierzchu i w nocy. Wyraźny obraz przy słabym oświetleniu jest wynikiem zastosowania sensora optycznego 5 Mpx i światłoczułego szklanego obiektywu z przysłoną F/1.5, co jest rzadko spotykane nawet w urządzeniach klasy Premium.

Dotykowy obraz z matrycą IPS

Neoline G-Tech X83 zachwyci miłośników sterowania dotykowego – rozwiązanie podobne jak w smartfonach. Ta metoda przyspiesza wykonywanie operacji w porównaniu z tradycyjną wersją przyciskową, a użytkownik nie musi pamiętać, za jaką funkcję odpowiada każdy z fizycznych przycisków. Dzięki wygodnemu w obsłudze wyświetlaczowi z matrycą IPS o przekątnej 2.45 cala użytkownik może dokonywać ustawień i oglądać filmy pod dowolnym kątem bez obniżenia jakości obrazu.

Szeroki kąt widzenia

Rejestrator Neoline G-Tech X83 został wyposażony w szerokokątny obiektyw o kącie widzenia aż 150º, który obejmuje ponad 5 pasów jezdni bez zniekształcania obrazu. Rejestrator nagra naprawdę wszystko, co dzieje się na drodze, dzięki czemu nagrania mogą być pomocne podczas oceny zdarzeń lub przy rozstrzyganiu ewentualny sporów.

Uchwyt ze złączem zasilania

Kabel zasilający Neoline G-Tech X83 jest podłączony nie do obudowy rejestratora, ale bezpośrednio do uchwytu przyklejonego do szyby. Dzięki temu kabel można estetycznie ułożyć, aby nie był widoczny, a samo zamocowanie i zdejmowanie rejestratora trwa dosłownie kilka sekund. Oszczędza to czas, jeśli nie chcesz zostawiać rejestratora w samochodzie oraz korzystnie wpływa na żywotność urządzenia.

Możliwość zapisu do 20 godzin nagrań

Urządzenie Neoline G-Tech X83 może korzystać z wydajnego kodeka H.265, który pozwala osiągnąć wysoki stopień kompresji bez utraty jakości. Urządzenie obsługuje karty pamięci micro-SD o pojemności do 128 GB, a łączny czas zgromadzonych na karcie nagrań wideo może wynosić do 20 godzin.

WDR - poprawa jakości obrazu w trudnych warunkach

Model G-Tech X83 jest wyposażony w funkcję WDR (Wide Dynamic Range), która poprawia jakość obrazu poprzez zrównoważenie jego parametrów w intensywnie i szybko zmieniających się warunkach oświetleniowych. Jest to szczególnie ważne, np. przy wjeżdżaniu do tunelu i wyjeżdżaniu z niego w bezpośrednie mocne światło słoneczne. Dzięki funkcji WDR jakość nagrań wideo z rejestratora Neoline G-Tech X83 zawsze pozostaje wysoka nawet w najtrudniejszych warunkach.

Praca w różnych warunkach klimatycznych

Neoline G-Tech X83 ma wewnętrzne awaryjne podtrzymanie zasilania w postaci superkondensatora, a nie standardowego akumulatora. Superkondensator jest bardziej odporny na niskie i wysokie temperatury otoczenia oraz posiada dużo większą żywotność. Dzięki temu rozwiązano wiele typowych dla wideorejestratorów problemów, takich jak uszkodzenia akumulatora w wyniku przegrzania (puchnięcie) lub obniżenie wydajności w niskich temperaturach, co w konsekwencji może skutkować brakiem zasilania i utratą ostatnich nagrań. Wewnętrzne podtrzymanie zasilania zapewnia poprawne zakończenie trwającego zapisu wideo w przypadku nagłego odłączenia podstawowego zasilania rejestratora. Do normalnej pracy konieczne jest podłączenie urządzenia do zewnętrznego źródła zasilania.  

Tryb parkingowy z bardzo niskim poborem prądu

Niewielkie wymiary wideorejestratora umożliwiają używanie go niemal niezauważalnie jako urządzenia monitorującego na parkingu lub podczas nocnego postoju samochodu. Neoline G-Tech X83 jest w stanie automatycznie przełączyć się z trybu jazdy w tryb parkingowy (i na odwrót) po wyłączeniu/załączeniu stacyjki zapłonu samochodu. W tym celu należ podłączyć rejestrator bezpośrednio do instalacji pojazdu za pomocą specjalnego kabla zasilającego „Neoline Fuse Cord X81/83” (sprzedawany oddzielnie). Bez tego dodatkowego kabla tryb parkingowy można załączać i wyłączać tylko ręcznie, naciskając przycisk podczas każdego rozpoczęcia i zakończenia parkowania. Nagrywanie zdarzeń (stłuczka, uderzenie) w trybie parkingowym jest uruchamiane po zadziałaniu czujnika uderzeń i przeciążeń (G-sensor). Pliki wideo z każdego zdarzenia trwają od 1 do 5 minut w zależności od ustawień w menu czasu trwania jednego cyklu w pętli, przy czym pierwsze 30 sekund jest zapisywane na karcie pamięci w oddzielnym folderze Event, natomiast pozostały czas w folderze Video. Podczas czuwania w trybie parkingowym rejestrator pobiera bardzo małą ilość prądu z akumulatora samochodu (poniżej 10 mA), dzięki czemu, jego wpływ na stopień rozładowania akumulatora jest praktycznie pomijalny. 

Copyright © ESSA  |  Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie opracowane przez firmę ESSA materiały graficzne i tekstowe, instrukcje obsługi, specyfikacje techniczne oraz opisy produktów marki Neoline w polskiej wersji językowej, które zostały opublikowane tutaj, a także na dowolnej innej stronie internetowej zarządzanej przez firmę ESSA są prawnie chronioną oryginalną własnością intelektualną firmy ESSA. Bez pisemnej zgody firmy ESSA zabronione jest ich kopiowanie, dystrybucja, modyfikacja, publikacja oraz wszelkie inne wykorzystanie do celów komercyjnych. Z materiałów tych mogą korzystać bez specjalnej zgody tylko odbiorcy hurtowi współpracujący z ESSA, jeżeli produkty marki Neoline prezentowane w ich ofertach są dostarczane wyłącznie przez firmę ESSA.