NEOLINE G-Tech X81

Kompaktowy wideorejestrator samochodowy w przystępnej cenie nagrywający wideo w rozdzielczości 2K Quad HD (2560×1440 px). Rejestrator posiada panoramiczny wyświetlacz z wysokiej jakości matrycą IPS o przekątnej 2.8 cala, 3-osiowy akcelerometr – grawitacyjny czujnik uderzeń i przeciążeń (G-sensor), kodek H.264 / H.265, szklany obiektyw z przysłoną F/1.8 oraz wygodny w obsłudze uchwyt magnetyczny ze złączem zasilania. Automatycznie załączany energooszczędny tryb parkingowy jest dostępny po podłączeniu rejestratora do instalacji samochodu opcjonalnym kablem „Neoline Fuse Cord X81/83” (sprzedawany oddzielnie). Dzięki temu Neoline G-Tech X81 może pełnić rolę urządzenia monitorującego samochód podczas postoju, które będzie wykonywać nagrania potwierdzające wandalizm, stłuczki lub próbę kradzieży wyposażenia pojazdu.

Aktualnie materiał wideo dostępny jest tylko w rosyjskiej wersji językowej. Ustaw jakość na 1440p.

Szczegółowy obraz 2K Quad HD

Wideorejestrator Neoline G-Tech X81 nagrywa w rozdzielczości 2560×1440 pikseli przy 30 klatkach na sekundę, co zapewnia prawie dwukrotny wzrost szczegółowości w porównaniu ze standardowym Full HD. Numery tablic rejestracyjnych samochodów są czytelne z odległości do 15 metrów w dzień i do 12 metrów o zmierzchu i w nocy. Wyraźny obraz przy słabym oświetleniu jest wynikiem zastosowania sensora optycznego 4 Mpx i światłoczułego szklanego obiektywu z przysłoną F/1.8, co jest rzadko spotykane nawet w urządzeniach klasy Premium.

Szeroki kąt widzenia

Model G-Tech X81 został wyposażony w szerokokątny obiektyw o kącie widzenia aż 160º, który obejmuje ponad 5 pasów jezdni bez zniekształcania obrazu. Rejestrator nagra naprawdę wszystko, co dzieje się na drodze, dzięki czemu nagrania mogą być pomocne podczas oceny zdarzeń lub przy rozstrzyganiu ewentualny sporów.

Uchwyt magnetyczny

Neoline G-Tech X81 posiada wygodny w obsłudze uchwyt magnetyczny. W celu zainstalowania urządzenia na uchwycie wystarczy go do niego zbliżyć, a w celu demontażu – wystarczy pociągnąć.

Złącze zasilania w uchwycie

Kabel zasilający jest podłączony nie do obudowy rejestratora, ale bezpośrednio do uchwytu magnetycznego przyklejonego do szyby. Dzięki temu kabel można estetycznie ułożyć, aby nie był widoczny, a samo zamocowanie i zdejmowanie rejestratora trwa dosłownie 2 sekundy. Oszczędza to czas, jeśli nie chcesz zostawiać rejestratora w samochodzie i korzystnie wpływa na żywotność urządzenia.

Możliwość zapisu do 24 godzin nagrań

Rejestrator Neoline G-Tech X81 może korzystać z wydajnego kodeka H.265, który pozwala osiągnąć wysoki stopień kompresji bez utraty jakości. Urządzenie obsługuje karty pamięci micro-SD o pojemności do 128 GB, a łączny czas zgromadzonych na karcie nagrań wideo może wynosić do 24 godzin.

Praca w różnych warunkach klimatycznych

Urządzenie Neoline G-Tech X81 ma wewnętrzne awaryjne podtrzymanie zasilania w postaci superkondensatora, a nie standardowego akumulatora. Superkondensator jest bardziej odporny na niskie i wysokie temperatury otoczenia oraz posiada dużo większą żywotność. Dzięki temu rozwiązano wiele typowych dla wideorejestratorów problemów, takich jak uszkodzenia akumulatora w wyniku przegrzania (puchnięcie) lub obniżenie wydajności w niskich temperaturach, co w konsekwencji może skutkować brakiem zasilania i utratą ostatnich nagrań. Wewnętrzne podtrzymanie zasilania zapewnia poprawne zakończenie trwającego zapisu wideo w przypadku nagłego odłączenia podstawowego zasilania rejestratora. Dla normalnej pracy konieczne jest podłączenie urządzenia do zewnętrznego źródła zasilania.  

Tryb parkingowy z bardzo niskim poborem prądu

Niewielkie wymiary wideorejestratora umożliwiają używanie go niemal niezauważalnie jako urządzenia monitorującego na parkingu lub podczas nocnego postoju samochodu. Neoline G-Tech X81 jest w stanie automatycznie przełączyć się z trybu jazdy w tryb parkingowy (i na odwrót) po wyłączeniu/załączeniu stacyjki zapłonu samochodu. W tym celu należ podłączyć rejestrator bezpośrednio do instalacji pojazdu za pomocą specjalnego kabla zasilającego „Neoline Fuse Cord X81/83” (sprzedawany oddzielnie). Bez tego dodatkowego kabla tryb parkingowy można załączać i wyłączać tylko ręcznie, naciskając przycisk podczas każdego rozpoczęcia i zakończenia parkowania. Nagrywanie zdarzeń (stłuczka, uderzenie) w trybie parkingowym jest uruchamiane po zadziałaniu czujnika uderzeń i przeciążeń (G-sensor). Pliki wideo z każdego zdarzenia trwają od 1 do 5 minut w zależności od ustawień w menu czasu trwania jednego cyklu pętli, przy czym pierwsze 30 sekund jest zapisywane na karcie pamięci w oddzielnym folderze Event, natomiast pozostały czas w folderze Video. Podczas czuwania w trybie parkingowym rejestrator pobiera bardzo małą ilość prądu z akumulatora samochodu (poniżej 10 mA), dzięki czemu, jego wpływ na stopień rozładowania akumulatora jest praktycznie pomijalny. 

Copyright © ESSA  |  Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie opracowane przez firmę ESSA materiały graficzne i tekstowe, instrukcje obsługi, specyfikacje techniczne oraz opisy produktów marki Neoline w polskiej wersji językowej, które zostały opublikowane tutaj, a także na dowolnej innej stronie internetowej zarządzanej przez firmę ESSA są prawnie chronioną oryginalną własnością intelektualną firmy ESSA. Bez pisemnej zgody firmy ESSA zabronione jest ich kopiowanie, dystrybucja, modyfikacja, publikacja oraz wszelkie inne wykorzystanie do celów komercyjnych. Z materiałów tych mogą korzystać bez specjalnej zgody tylko odbiorcy hurtowi współpracujący z ESSA, jeżeli produkty marki Neoline prezentowane w ich ofertach są dostarczane wyłącznie przez firmę ESSA.