NEOLINE G-Tech X77

Pierwszy na rynku wideorejestrator samochodowy w którym dla zwiększenia bezpieczeństwa na drodze zastosowano technologię sztucznej inteligencji Ai do rozpoznawania w czasie rzeczywistym realnych znaków drogowych z ograniczeniami prędkości. Ponadto ten niewielki rejestrator charakteryzuje się również niezwykle bogatym wyposażeniem, innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi, wysoką ergonomią użytkowania oraz bardzo eleganckim i modnym minimalistycznym stylem wzornictwa. Dzięki wydajnemu procesorowi Novatec, matrycy Sony, funkcji HDR i WDR oraz filtrowi antyodblaskowemu CPL zamontowanemu na jasnym obiektywie zapewnia wyśmienitą jakość nagrań wideo Full HD z szybkością 60 klatek na sekundę. Rejestrator posiada także rozszerzony tryb parkingowy, stabilizator obrazu, innowacyjny tryb nocny, wysokiej jakości ekran z matrycą IPS oraz ergonomiczny uchwyt magnetyczny ze złączem zasilania/ładowania i wbudowanym modułem GPS. Może także współpracować z kartami pamięci MicroSD o dużej pojemności 256 GB. Wszystko to sprawia, że w swojej klasie cenowej Neoline G-Tech X77 wyznacza nowe standardy i funkcjonalności, które były dotychczas dostępne w wideorejestratorach wyższej klasy, oferując w przystępnej cenie najwyższy poziom jakości, funkcjonalności i niezawodności ochrony podczas podróży oraz w czasie parkowania. 

UWAGA !
W nowej wersji oprogramowania rejestrator zapisuje pliki wideo w formacie TS (kodek H.265). Odtwarzanie lub przeglądanie właściwości (np. bitrate) tych plików na komputerze przy użyciu standardowego odtwarzacza jest możliwe tylko w systemie Windows 10. Aby odtwarzać pliki zapisane w formacie TS lub wyświetlić ich właściwości we wcześniejszych wersjach systemu Windows należy używać programów, które w pełni obsługują kodek H.265 (np. odtwarzacz VLC Media Player).

Inteligentny system rozpoznawania znaków drogowych

Ta funkcja sprawia, że wideorejestrator Neoline G-Tech X77 może być również świetnym asystentem kierowcy pomagającym zwiększyć bezpieczeństwo na drodze. Dzięki zastosowaniu po raz pierwszy w rejestratorach samochodowych technologii sztucznej inteligencji (Ai), rejestrator Neoline G-Tech X77 rozpoznaje realne znaki drogowe z ograniczeniami prędkości oraz analizuje dane z aktualną prędkością pojazdu (z GPS). Obraz odczytanego znaku drogowego jest wyświetlany na ekranie rejestratora, a komunikat głosowy informuje o ograniczeniu prędkości na aktualnie pokonywanym odcinku drogi. Jeśli kierowca jest zdekoncentrowany i nie zauważył stojącego przy drodze znaku z ograniczeniem prędkości, to rejestrator powiadomi o jej przekroczeniu. Powiadomienia można konfigurować w menu ustawień lub je całkowicie wyłączyć.

Ergonomia i interfejs obsługi

Elegancka kompaktowa obudowa Neoline G-Tech X77 wyposażona jest w wygodne i łatwe w eksploatacji przyciski, a ich intuicyjne rozmieszczenie pozwala na obsługę urządzenia niemalże „na oślep”. Dzięki 2-calowemu wyświetlaczowi z matrycą IPS użytkownik może dokonywać ustawień i oglądać filmy pod dowolnym kątem bez obniżenia jakości obrazu.

Uchwyt magnetyczny ze złączem zasilania

Wygodny i estetyczny uchwyt magnetyczny Neoline G-Tech X77 z aktywnym złączem zasilania/ładowania i wbudowanym modułem GPS umożliwia łatwe zakładanie i zdejmowanie rejestratora bez konieczności ciągłego podłączania i odłączania przewodów. Kabel zasilający jest na stałe podłączony do uchwytu, z którego jest zasilany i doładowywany wideorejestrator. Dzięki temu kabel można estetycznie ułożyć, aby nie był widoczny, a samo zamocowanie (i zdejmowanie) rejestratora odbywa się bez żadnych mechanicznych zatrzasków i trwa dosłownie sekundę. Po prostu przyłóż rejestrator do gniazda w uchwycie i … to wszystko.   

HOT KEY - przycisk szybkiego dostępu do funkcji

Krótkie naciśnięcie przycisku szybkiego dostępu HOT KEY zabezpiecza/blokuje nagranie w razie potrzeby, aby nie zostało przypadkowo usunięte lub nadpisane w pętli. Dłuższe naciśnięcie przycisku aktywuje dostęp do dodatkowych opcji, np. szybkie załączenie trybu parkingowego bez konieczności zagłębiania się w menu ustawień.

Wysoka jakość obrazu

Wysoka jakość i szczegółowość obrazu zapisywanego przez Noeline G-Tech X77 są osiągane dzięki zastosowaniu bardzo wydajnego procesora Novatek, matrycy Sony o zwiększonej czułości świetlnej oraz wysokiej klasy obiektywu z przysłoną F/1.8. Taka mocna baza techniczna umożliwia rejestratorowi nagrywanie filmów o rozdzielczości Full HD 1920x1080px z szybkością 60 klatek na sekundę. Pozwala to uzyskać szczegółowy obraz o wysokiej jakości i płynności zarówno w świetle dziennym, jak i w nocy.

Tryb nocny

Neoline G-Tech X77 jest wyposażony nie tylko w doskonałą optykę i świetną matrycę, ale posiada także specjalny algorytm, który pozwala zwiększyć szczegółowość obrazu w trudnych warunkach ze słabym oświetleniem.

HDR / WDR - poprawa jakości obrazu w trudnych warunkach

Neoline G-Tech X77 korzysta z technologii HDR (High Dynamic Range) i WDR (Wide Dynamic Range), które poprawiają jakość obrazu poprzez zrównoważenie jego parametrów w szerokim zakresie oświetlenia, takich jak tylne podświetlenie lub intensywnie i szybko zmieniające się warunki oświetleniowe. Jest to szczególnie ważne, np. przy wjeżdżaniu do tunelu i wyjeżdżaniu z niego w bezpośrednie, mocne światło słoneczne. Dzięki funkcji HDR/WDR jakość nagrań wideo z rejestratora Neoline G-Tech X77 zawsze będzie wysoka, nawet w najtrudniejszych warunkach.

Antyrefleksyjny filtr CPL

Rejestrator Neoline G-Tech X77 posiada 37-milimetrowy filtr antyodblaskowy CPL zamontowany na obiektywie. Służy on do zmniejszenia olśnienia i ilości refleksów słonecznych oraz widocznych na przedniej szybie odbić wnętrza kabiny samochodu (np. odbicia deski rozdzielczej). Ponadto filtr antyodblaskowy CPL znacznie poprawia kontrast zapisywanego obrazu.

Obiektyw o szerokim kącie widzenia

Wideorejestrator Neoline G-Tech X77 został wyposażony w wysokiej jakości szerokokątny obiektyw o kącie widzenia 140º, który obejmuje nawet 5 pasów jezdni bez zniekształcania obrazu. Rejestrator nagrywa naprawdę wszystko, co dzieje się na drodze i na poboczu, dzięki czemu nagrania mogą być pomocne podczas oceny zdarzeń drogowych lub przy rozstrzyganiu ewentualny sporów.

Rozszerzony tryb parkingowy

Niewielkie wymiary Neoline G-Tech X77 umożliwiają używanie go niemal niezauważalnie jako urządzenia monitorującego na parkingu lub podczas nocnego postoju samochodu. Tryb parkingowy w tym modelu oferuje rozszerzony wybór ustawień, komunikatów głosowych i powiadomień, aby zapewnić rozstrzygającą bazę dowodową w przypadku stłuczek, wandalizmu lub innych zdarzeń powstałych na parkingu. Wbudowany czujnik ruchu aktywuje nagrywanie wideo, jeśli ruchomy obiekt pojawi się w polu widzenia obiektywu kamery, a 3-osiowy akcelerometr (G-sensor) dodatkowo zabezpieczy pliki wideo przed nadpisaniem w przypadku wykrycia uderzenia lub kolizji. Użytkownik może zdefiniować rozdzielczość wideo i interwał czasu nagrywania, wyregulować czułość czujnika wstrząsowego, załączyć lub wyłączyć czujnik ruchu oraz ustawić czas pracy trybu parkingowego w celu uniknięcia rozładowania akumulatora samochodu. Na szczególną uwagę zasługuje możliwość aktywacji nagrywania interwałowego, dzięki czemu w 30-sekundowym nagraniu wideo można oglądać od 2 do 15 minut rzeczywistego czasu, co pozwala na znaczną oszczędność wolnego miejsca na karcie pamięci. Pliki wideo nagrane w trybie parkingowym są przechowywane w oddzielnym folderze. Tryb parkingowy może być zawsze aktywowany ręcznie za pomocą przycisku HOT KEY lub automatycznie po wyłączeniu zapłonu samochodu, jeśli rejestrator będzie podłączony do instalacji pojazdu za pomocą opcjonalnego zestawu zasilania „Fuse Cord X77” (sprzedawany oddzielnie).

Odporność na niekorzystne warunki pogodowe

Neoline G-Tech X77 posiada wewnętrzne źródło zasilania w postaci superkondensatora, a nie standardowego akumulatora. Superkondensator jest znacznie bardziej odporny na niskie i wysokie temperatury oraz posiada dużo większą żywotność. Dzięki temu rozwiązano wiele typowych dla wideorejestratorów problemów, takich jak uszkodzenia akumulatora w wyniku przegrzania (puchnięcie) lub obniżenie wydajności w niskich temperaturach, co w konsekwencji może skutkować brakiem zasilania i utratą ostatnio zapisywanych plików. 

System ostrzegania o zatrzymaniu nagrywania

Aby zapobiec przypadkowej utracie zapisu, Neoline G-Tech X77 został wyposażony w funkcję powiadamiania o zatrzymaniu nagrywania. O takich przypadkach rejestrator poinformuje specjalnym sygnałem dźwiękowym.

Copyright © ESSA  |  Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie opracowane przez firmę ESSA materiały graficzne i tekstowe, instrukcje obsługi, specyfikacje techniczne oraz opisy produktów marki Neoline w polskiej wersji językowej, które zostały opublikowane tutaj, a także na dowolnej innej stronie internetowej zarządzanej przez firmę ESSA są prawnie chronioną oryginalną własnością intelektualną firmy ESSA. Bez pisemnej zgody firmy ESSA zabronione jest ich kopiowanie, dystrybucja, modyfikacja, publikacja oraz wszelkie inne wykorzystanie do celów komercyjnych. Z materiałów tych mogą korzystać bez specjalnej zgody tylko odbiorcy hurtowi współpracujący z ESSA, jeżeli produkty marki Neoline prezentowane w ich ofertach są dostarczane wyłącznie przez firmę ESSA.