NEOLINE G-Tech X76

Niewielki 2-kanałowy wideorejestrator samochodowy z dwoma kamerami Full HD, charakteryzujący się bogatym wyposażeniem, wysoką ergonomią użytkowania oraz bardzo eleganckim i modnym minimalistycznym stylem wzornictwa. Dzięki wydajnemu procesorowi Novatec, matrycom Sony, funkcji WDR, innowacyjnemu algorytmowi trybu nocnego oraz filtrowi antyodblaskowemu CPL zamontowanemu na obiektywie przedniej kamery zapewnia wyśmienitą jakość nagrań wideo z przodu i z tyłu samochodu zarówno w dzień, jak i w nocy. Rejestrator posiada także rozszerzony tryb parkingowy, wysokiej jakości ekran 2″ z matrycą IPS oraz ergonomiczny uchwyt magnetyczny ze złączem zasilania i gniazdem do podłączenia tylnej kamery. Może także współpracować z kartami pamięci MicroSD o dużej pojemności do 256 GB. Wszystko to sprawia, że w swojej klasie cenowej Neoline G-Tech X76 wyznacza nowe standardy i funkcjonalności, które były dotychczas dostępne w wideorejestratorach wyższej klasy, oferując w przystępnej cenie najwyższy poziom jakości, funkcjonalności i niezawodności ochrony podczas podróży oraz w czasie parkowania. 

Aktualnie materiał wideo dostępny jest tylko w rosyjskiej wersji językowej.

UWAGA !
Rejestrator zapisuje pliki wideo w formacie TS (kodek H.265). Odtwarzanie lub przeglądanie właściwości (np. bitrate) tych plików na komputerze przy użyciu standardowego odtwarzacza jest możliwe tylko w systemie Windows 10. Aby odtwarzać pliki zapisane w formacie TS lub wyświetlić ich właściwości we wcześniejszych wersjach systemu Windows należy używać programów, które w pełni obsługują kodek H.265 (np. odtwarzacz VLC Media Player).

2 x Full HD - nagrania o wysokiej jakości z przodu i z tyłu

Neoline G-Tech X76 jest 2-kanałowym wideorejestratorem wyposażonym standardowo w 2 kamery, który może nagrywać jednocześnie obraz z przodu i z tyłu samochodu. Obie kamery zostały wyposażone w wysokiej jakości matryce Sony Exmor, które umożliwiają nagrywanie filmów o rozdzielczości Full HD 1920x1080px z szybkością 30 klatek na sekundę. Tylna kamera jest wodoszczelna (IP67) dzięki czemu można ją zamontować zarówno wewnątrz kabiny samochodu (np. na tylnej szybie), jak również na tylnym zderzaku lub nad tablicą rejestracyjną. Ponadprzeciętnie długi kabel kamery tylnej (10 m) sprawia, że rejestrator Neoline G-Tech X76 idealnie nadaje się do montażu w samochodach osobowych, długich samochodach dostawczych, a nawet w ciężarówkach.

Ergonomia i interfejs obsługi

Elegancka kompaktowa obudowa Neoline G-Tech X76 ma duże, wygodne i łatwe w eksploatacji przyciski, a ich intuicyjne rozmieszczenie pozwala na obsługę urządzenia niemalże „na oślep”. Dzięki 2-calowemu wyświetlaczowi z wysokiej klasy matrycą IPS użytkownik może dokonywać ustawień oraz oglądać filmy wideo pod dowolnym kątem bez pogorszenia jakości obrazu.

Uchwyt magnetyczny ze złączem zasilania

Wygodny i estetyczny uchwyt magnetyczny Neoline G-Tech X76 ze złączem zasilania/ładowania umożliwia łatwe zakładanie oraz zdejmowanie rejestratora bez konieczności ciągłego podłączania i odłączania przewodów. Kabel zasilający oraz kabel tylnej kamery są na stałe podłączone do uchwytu, z którego jest zasilany wideorejestrator i za pośrednictwem którego odbywa się również komunikacja z tylną kamerą. Dzięki temu kable można na stałe estetycznie ułożyć oraz ukryć w kabinie, a samo zamocowanie (zdejmowanie) rejestratora odbywa się bez żadnych mechanicznych zatrzasków i trwa dosłownie sekundę. Po prostu przyłóż rejestrator do gniazda w uchwycie i … to wszystko.

HOT KEY - przycisk szybkiego dostępu do funkcji​

Krótkie naciśnięcie przycisku szybkiego dostępu HOT KEY zabezpiecza/blokuje nagranie w razie potrzeby, aby nie zostało przypadkowo usunięte lub nadpisane w pętli. Dłuższe naciśnięcie przycisku aktywuje dostęp do dodatkowych opcji, np. szybkie załączenie trybu parkingowego bez konieczności zagłębiania się w menu ustawień.

Wysoka jakość obrazu

Wysoka jakość i szczegółowość obrazu zapisywanego przez rejestrator Noeline G-Tech X76 są osiągane dzięki zastosowaniu potężnego procesora Novatek, kamer z matrycami Sony oraz wysokiej klasy obiektywów ze szklanymi soczewkami i  przysłoną F/1.8. Taka mocna baza techniczna umożliwia nagrywanie filmów wideo równocześnie z dwóch kamer w rozdzielczości Full HD 1920x1080px z szybkością 30 klatek na sekundę. Pozwala to uzyskać wysokiej jakości szczegółowy obraz z przodu i z tyłu samochodu zarówno w świetle dziennym, jak i w nocy. Nagrania w wysokiej rozdzielczości zajmują sporo miejsca na karcie pamięci. Jednak użytkując rejestrator Neoline G-Tech X76 nie musisz się o to martwić, ponieważ może on współpracować z kartami pamięci MicroSD o pojemności do aż 256 GB.

Tryb nocny

Wideorejestrator Neoline G-Tech X76 jest wyposażony nie tylko w doskonałą optykę i matrycę, ale także posiada specjalny algorytm, który pozwala zwiększyć szczegółowość obrazu w trudnych warunkach przy słabym oświetleniu.

WDR - poprawa jakości obrazu w trudnych warunkach

Neoline G-Tech X76 jest wyposażony w funkcję WDR (Wide Dynamic Range), która poprawia jakość obrazu poprzez zrównoważenie jego parametrów w intensywnie i szybko zmieniających się warunkach oświetleniowych. Jest to szczególnie ważne, np. przy wjeżdżaniu do tunelu i wyjeżdżaniu z niego w bezpośrednie mocne światło słoneczne. Dzięki funkcji WDR jakość nagrań wideo z rejestratora Neoline G-Tech X76 zawsze pozostaje wysoka nawet w najtrudniejszych warunkach.

Przeciwodblaskowy filtr CPL

Rejestrator Neoline G-Tech X76 standardowo posiada 37-milimetrowy filtr przeciwodblaskowy CPL zamontowany na obiektywie przedniej kamery. Służy on do zmniejszenia ilości refleksów słonecznych i odbić wnętrza kabiny na przedniej szybie samochodu (np. widoczne na szybie odbicia deski rozdzielczej). Ponadto filtr antyodblaskowy CPL znacznie poprawia kontrast zapisywanego obrazu.

Obiektywy o szerokim kącie widzenia

Wideorejestrator Neoline G-Tech X76 został wyposażony w dwa wysokiej jakości szerokokątne obiektywy o kącie widzenia 140º, które obejmują nawet 5 pasów jezdni bez zniekształcania obrazu. Rejestrator nagrywa naprawdę wszystko co dzieje się z przodu i z tyłu samochodu. Dzięki temu nagrania mogą być pomocne podczas oceny zdarzeń na drodze albo przy rozstrzyganiu ewentualny sporów.

Rozszerzony tryb parkingowy

Niewielkie wymiary rejestratora Neoline G-Tech X76 umożliwiają używanie go niemal niezauważalnie jako urządzenia monitorującego na parkingu lub podczas nocnego postoju samochodu. Tryb parkingowy w tym modelu oferuje rozszerzony wybór ustawień, komunikatów głosowych i powiadomień, aby zapewnić rozstrzygającą bazę dowodową w przypadku stłuczek, wandalizmu lub innych zdarzeń powstałych na parkingu. Wbudowany czujnik ruchu aktywuje nagrywanie wideo, gdy ruchomy obiekt pojawi się w polu widzenia kamery, a 3-osiowy akcelerometr (G-sensor) zawsze zabezpieczy pliki wideo przed nadpisaniem w przypadku wykrycia uderzenia, wstrząsu lub kolizji. Użytkownik może zdefiniować rozdzielczość wideo oraz interwał czasu nagrywania, wyregulować czułość czujnika wstrząsowego, załączyć lub wyłączyć czujnik ruchu, a także ustawić czas pracy trybu parkingowego w celu uniknięcia rozładowania akumulatora samochodu. Na szczególną uwagę zasługuje możliwość aktywacji nagrywania interwałowego, dzięki czemu w 30-sekundowym nagraniu wideo można oglądać od 2 do 15 minut rzeczywistego czasu. Pozwala to na znaczną oszczędność wolnego miejsca na karcie pamięci. Pliki wideo nagrane w trybie parkingowym są przechowywane w oddzielnym folderze. Tryb parkingowy może być zawsze aktywowany ręcznie za pomocą przycisku HOT KEY lub automatycznie po wyłączeniu zapłonu samochodu, jeśli rejestrator będzie podłączony do instalacji pojazdu za pomocą opcjonalnego zestawu zasilania „Fuse Cord X76” (sprzedawany oddzielnie).

Odporność na trudne warunki pogodowe

Neoline G-Tech X76 ma wewnętrzne awaryjne podtrzymanie zasilania w postaci superkondensatora, a nie standardowego akumulatora. Superkondensator jest bardziej odporny na niskie i wysokie temperatury otoczenia oraz posiada dużo większą żywotność. Dzięki temu rozwiązano wiele typowych dla wideorejestratorów problemów, takich jak uszkodzenia akumulatora w wyniku przegrzania (puchnięcie) lub obniżenie jego wydajności w niskich temperaturach, co w konsekwencji może skutkować brakiem zasilania i utratą ostatnich nagrań. Wewnętrzne podtrzymanie zasilania zapewnia poprawne zakończenie trwającego zapisu wideo w razie nagłego odłączenia podstawowego zasilania rejestratora. Dla normalnej pracy konieczne jest podłączenie urządzenia do zewnętrznego źródła zasilania.  

System ostrzegania o zatrzymaniu nagrywania

Aby zapobiec przypadkowej utracie nagrań, Neoline G-Tech X76 został wyposażony w funkcję powiadamiania o zatrzymaniu nagrywania. W takich przypadkach rejestrator poinformuje specjalnym sygnałem dźwiękowym.

Copyright © ESSA  |  Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie opracowane przez firmę ESSA materiały graficzne i tekstowe, instrukcje obsługi, specyfikacje techniczne oraz opisy produktów marki Neoline w polskiej wersji językowej, które zostały opublikowane tutaj, a także na dowolnej innej stronie internetowej zarządzanej przez firmę ESSA są prawnie chronioną oryginalną własnością intelektualną firmy ESSA. Bez pisemnej zgody firmy ESSA zabronione jest ich kopiowanie, dystrybucja, modyfikacja, publikacja oraz wszelkie inne wykorzystanie do celów komercyjnych. Z materiałów tych mogą korzystać bez specjalnej zgody tylko odbiorcy hurtowi współpracujący z ESSA, jeżeli produkty marki Neoline prezentowane w ich ofertach są dostarczane wyłącznie przez firmę ESSA.