NEOLINE G-Tech X74

Niewielki wideorejestrator samochodowy, charakteryzujący się bogatym wyposażeniem, innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi, wysoką ergonomią użytkowania oraz bardzo eleganckim, minimalistycznym stylem wzornictwa. Zapewnia wyśmienitą jakość nagrań wideo dzięki wydajnemu procesorowi Novatec, matrycy Sony, funkcji WDR oraz filtrowi antyodblaskowemu CPL zamontowanemu na jasnym obiektywie. Rejestrator posiada zaawansowany informator GPS ostrzegający przed stacjonarnymi radarami, fotoradarami, kamerami odcinkowego pomiaru średniej prędkości, kamerami przejazdu na czerwonym świetle, a także rozszerzony tryb parkingowy, stabilizator obrazu, innowacyjny tryb nocny, wysokiej jakości ekran z matrycą IPS oraz ergonomiczny uchwyt magnetyczny ze złączem aktywnego zasilania/ładowania. To wszystko sprawia, że w swojej klasie cenowej Neoline G-Tech X74 wyznacza nowe standardy i funkcjonalności, które były dotychczas dostępne w rejestratorach wyższej klasy, oferując najwyższy poziom jakości, funkcjonalności i niezawodności ochrony podczas podróży oraz w czasie parkowania. 

Ergonomia i interfejs obsługi

Kompaktowa obudowa Neoline G-Tech X74 wyposażona jest w wygodne i łatwe w eksploatacji przyciski, a ich intuicyjne rozmieszczenie pozwala na obsługę urządzenia niemalże „na oślep”. Dzięki 2-calowemu wyświetlaczowi z matrycą IPS użytkownik może dokonywać ustawień i oglądać filmy pod dowolnym kątem bez obniżenia jakości obrazu.

Wysoka jakość obrazu

Wysoka jakość i szczegółowość obrazu zapisywanego przez Noeline G-Tech X74 są osiągane dzięki zastosowaniu bardzo wydajnego procesora Novatek, matrycy Sony oraz wysokiej klasy obiektywu z przysłoną F/1.8. Taka mocna baza techniczna umożliwia rejestratorowi nagrywanie filmów o rozdzielczości Full HD 1920x1080px z szybkością 30 klatek na sekundę. Pozwala to uzyskać szczegółowy obraz o wysokiej jakości zarówno w świetle dziennym, jak i w nocy.

Uchwyt magnetyczny ze złączem zasilania

Wygodny i estetyczny uchwyt magnetyczny Neoline G-Tech X74 z aktywnym złączem zasilania / ładowania umożliwia łatwe zakładanie i zdejmowanie rejestratora bez konieczności ciągłego podłączania i odłączania przewodów. Kabel zasilający jest na stałe podłączony do uchwytu, z którego jest zasilany i doładowywany wideorejestrator. Dzięki temu kabel można estetycznie ułożyć, aby nie był widoczny, a samo zamocowanie (i zdejmowanie) rejestratora odbywa się bez żadnych mechanicznych zatrzasków i trwa dosłownie sekundę. Po prostu przyłóż rejestrator do gniazda w uchwycie i … to już wszystko.   

HOT KEY - przycisk szybkiego dostępu do funkcji​

Krótkie naciśnięcie przycisku HOT KEY zabezpiecza nagranie w razie potrzeby, aby nie zostało przypadkowo usunięte lub nadpisane w pętli. Dłuższe naciśnięcie przycisku aktywuje dostęp do dodatkowych opcji, które zostaną zaprogramowane przez użytkownika, np. szybkie załączenie trybu parkingowego, bez konieczności zagłębiania się w menu ustawień.

Tryb nocny

Neoline G-Tech X74 jest wyposażony nie tylko w doskonałą optykę i świetną matrycę, ale posiada także specjalny algorytm, który pozwala zwiększyć szczegółowość obrazu w trudnych warunkach ze słabym oświetleniem.

Moduł GPS z bazą fotoradarów i kamer drogowych

Neoline G-Tech X74 posiada moduł GPS wbudowany w uchwycie montażowym, który zawiera zintegrowaną bazę stacjonarnych radarów policyjnych, fotoradarów, kamer odcinkowego pomiaru prędkości, kamer przejazdu na czerwonym świetle i innych punktów kontroli ruchu drogowego. Neoline G-Tech X74 informuje o aktualnej, średniej i dozwolonej prędkości oraz z wyprzedzeniem generuje komunikaty (dźwiękowe i/lub wizualne) o lokalizacji radarów, fotoradarów i kamer drogowych. Baza zawiera informacje o ponad 100 tys. radarów na całym świecie (Europa, USA, Izrael, Bliski Wschód, Rosja, Turcja, Australia, itp.). Regularne aktualizacje bazy danych GPS są dostępne do bezpłatnego pobrania na internetowej stronie producenta lub na tej stronie dziale „Aktualizacje”.

Inteligentne przetwarzanie danych przy odcinkowym pomiarze prędkości

Charakterystyczną cechą Neoline G-Tech X74 jest system inteligentnego przetwarzania danych w przypadku kamer odcinkowego pomiaru średniej prędkości. Algorytm zastosowany w G-Tech X74 pozwala na bieżąco monitorować sytuację przed oraz na obszarze objętym kontrolą i wysyłać odpowiednie powiadomienia. System informuje o odległości do kontrolowanego obszaru, podaje informacje o pierwszej kamerze rozpoczynającej pomiar i o dozwolonej prędkości na kontrolowanym odcinku, wyświetla aktualną i średnią prędkość, ostrzega o przekroczeniu średniej prędkości, informuje o odległości do drugiej kamery kończącej pomiar, informuje o opuszczeniu kontrolowanego obszaru, informuje o rodzaju i odległości do innych punktów kontroli prędkości (rodzaj kamery lub fotoradaru) itp. Algorytm potrafi automatycznie kasować ostrzeżenia i obliczanie średniej prędkości po wyjeździe z kontrolowanego obszaru oraz po zjechaniu w boczną drogę lub posesję pomiędzy kamerami pomiarowymi.

Antyrefleksyjny filtr CPL

Rejestrator Neoline G-Tech X74 posiada 37-milimetrowy filtr antyodblaskowy CPL zamontowany na obiektywie. Służy on do zmniejszenia ilości refleksów słonecznych i odbić wnętrza kabiny na przedniej szybie samochodu (np. widoczne na szybie odbicia deski rozdzielczej). Ponadto filtr antyodblaskowy CPL znacznie poprawia kontrast zapisywanego obrazu.

WDR - poprawa jakości obrazu w trudnych warunkach

Neoline G-Tech X74 jest wyposażony w funkcję rozszerzonej dynamiki obrazu WDR (Wide Dynamic Range), która poprawia jakość obrazu poprzez zrównoważenie jego parametrów w intensywnie i szybko zmieniających się warunkach oświetleniowych. Jest to szczególnie ważne, np. przy wjeżdżaniu do tunelu i wyjeżdżaniu z niego w bezpośrednie, mocne światło słoneczne. Dzięki funkcji WDR jakość nagrań wideo z rejestratora Neoline G-Tech X74 zawsze będzie wysoka, nawet w najtrudniejszych warunkach.

Obiektyw o szerokim kącie widzenia

Wideorejestrator Neoline G-Tech X74 został wyposażony w wysokiej jakości szerokokątny obiektyw o kącie widzenia 140º, który obejmuje nawet 5 pasów jezdni bez zniekształcania obrazu. Rejestrator nagrywa naprawdę wszystko, co dzieje się na drodze, dzięki czemu nagrania mogą być pomocne podczas oceny zdarzeń drogowych lub przy rozstrzyganiu ewentualny sporów.

Rozszerzony tryb parkingowy

Niewielkie wymiary Neoline G-Tech X74 umożliwiają używanie go niemal niezauważalnie jako urządzenia monitorującego na parkingu lub podczas nocnego postoju samochodu. Tryb parkingowy w tym modelu oferuje rozszerzony wybór ustawień, komunikatów głosowych i powiadomień, aby zapewnić rozstrzygającą bazę dowodową w przypadku stłuczek, wandalizmu lub innych zdarzeń powstałych na parkingu. Wbudowany czujnik ruchu aktywuje nagrywanie wideo, gdy ruchomy obiekt pojawi się w polu widzenia obiektywu kamery, a 3-osiowy akcelerometr (G-sensor) dodatkowo zabezpieczy pliki wideo przed nadpisaniem w przypadku wykrycia uderzenia lub kolizji. Użytkownik może zdefiniować rozdzielczość wideo i interwał czasu nagrywania, wyregulować czułość czujnika wstrząsowego, załączyć lub wyłączyć czujnik ruchu oraz ustawić czas pracy trybu parkingowego w celu uniknięcia rozładowania akumulatora samochodu. Na szczególną uwagę zasługuje możliwość aktywacji nagrywania interwałowego, dzięki czemu w 30-sekundowym nagraniu wideo można oglądać od 2 do 15 minut rzeczywistego czasu, co pozwala na znaczną oszczędność wolnego miejsca na karcie pamięci. Pliki wideo nagrane w trybie parkingowym są przechowywane w oddzielnym folderze. Tryb parkingowy może być zawsze aktywowany ręcznie za pomocą przycisku HOT KEY lub automatycznie po wyłączeniu zapłonu samochodu, jeśli rejestrator będzie podłączony do instalacji pojazdu za pomocą opcjonalnego zestawu zasilania „Fuse Cord X74” (sprzedawany oddzielnie).

Odporność na niekorzystne warunki pogodowe

Neoline G-Tech X74 posiada wewnętrzne źródło zasilania w postaci superkondensatora, a nie standardowego akumulatora. Superkondensator jest znacznie bardziej odporny na niskie i wysokie temperatury oraz posiada dużo większą żywotność. Dzięki temu rozwiązano wiele typowych dla wideorejestratorów problemów, takich jak uszkodzenia akumulatora w wyniku przegrzania (puchnięcie) lub obniżenie wydajności w niskich temperaturach, co w konsekwencji może skutkować brakiem zasilania i utratą ostatnio zapisywanych plików.  

System ostrzegania o zatrzymaniu nagrywania

Aby zapobiec przypadkowemu brakowi zapisu, Neoline G-Tech X74 został wyposażony w funkcję powiadamiania o zatrzymaniu nagrywania. O takich przypadkach rejestrator poinformuje specjalnym sygnałem dźwiękowym.

Copyright © ESSA  |  Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie opracowane przez firmę ESSA materiały graficzne i tekstowe, instrukcje obsługi, specyfikacje techniczne oraz opisy produktów marki Neoline w polskiej wersji językowej, które zostały opublikowane tutaj, a także na dowolnej innej stronie internetowej zarządzanej przez firmę ESSA są prawnie chronioną oryginalną własnością intelektualną firmy ESSA. Bez pisemnej zgody firmy ESSA zabronione jest ich kopiowanie, dystrybucja, modyfikacja, publikacja oraz wszelkie inne wykorzystanie do celów komercyjnych. Z materiałów tych mogą korzystać bez specjalnej zgody tylko odbiorcy hurtowi współpracujący z ESSA, jeżeli produkty marki Neoline prezentowane w ich ofertach są dostarczane wyłącznie przez firmę ESSA.