NEOLINE G-Tech X53

Profesjonalny 2-kanałowy wideorejestrator z odseparowanymi podzespołami, przeznaczony do ukrytej instalacji wewnątrz kabiny samochodu. Zastosowanie wydajnego procesora Novatec oraz dwóch matryc Sony Exmor o wysokiej rozdzielczości zapewnia wyśmienitą jakość nagrań wideo z przodu i z tyłu pojazdu. 

Neoline G-Tech X53 jest jednym z nielicznych, a być może nawet jedynym na polskim rynku rejestratorem samochodowym wyższej klasy, w którym całą elektronikę umieszczono w oddzielnej obudowie (w centralce). Dzięki temu obie kamery (przednia i tylna) mają niewielkie wymiary i w miejsce ich montażu do szyby doprowadzany jest tylko jeden cienki kabel. Sprawia to, że po zamontowaniu urządzenie jest praktycznie niezauważalne z zewnątrz i wewnątrz, więc nie musisz go za każdym razem demontować, pozostawiając auto na parkingu. 

Rejestrator został wyposażony w zewnętrzny moduł GPS, oddzielny mikrofon, Wi-Fi, czujnik ruchu i wstrząsu oraz zaawansowany tryb parkingowy z funkcją zabezpieczającą akumulator samochodu przed całkowitym rozładowaniem. Ten model nie posiada wyświetlacza, a wszystkie ustawienia oraz obsługa są wykonywane przy pomocy smartfona. Wielofunkcyjna aplikacja na Androida i iOS umożliwia również łatwe zgrywanie plików wideo lub przesyłanie ich do Internetu. 

UWAGA! Niektóre zdjęcia prezentują  kamery stosowane w poprzedniej wersji urządzenia, które różniły się wyglądem i wymiarami. W najnowszej wersji Neoline G-Tech X53 obie kamery wyglądają tak samo i mają takie same wymiary (mniejsze).

Rejestrator NEOLINE G-Tech X53 z dedykowaną aplikacją na urządzenia mobilne (Android / iOS) czasem można wykorzystać w nieco inny sposób.

Dyskretny montaż

Jednostka centralna Neoline G-Tech X53, w przeciwieństwie do tradycyjnych wideorejestratorów jest oddzielnym komponentem montowanym na stałe w niewidocznym miejscu. Dzięki temu obie kamery mają niewielkie wymiary i tylko jeden kabel, więc mogą być dyskretnie zamontowane, aby nie przyciągały uwagi. Raz zamontowane urządzenie jest praktycznie niezauważalne z zewnątrz i nie musisz go za każdym razem demontować, pozostawiając auto na parkingu.

Połączenie Wi-Fi ze smartfonem

Neoline G-Tech X53 jest wyposażony w moduł Wi-Fi, dzięki któremu można połączyć wideorejestrator ze smartfonem i za jego pomocą skonfigurować ustawienia kamery, zapisać potrzebne pliki do pamięci telefonu lub przesłać filmy do Internetu. Dedykowane aplikacje dla systemów Android i iOS są dostępne w App Store i Google Play.

Matryce SONY

Neoline G-Tech X53 to dwukanałowy wideorejestrator wyposażony w kamery z wysokiej klasy matrycami Sony Exmor, które mogą nagrywać jednocześnie obraz o wysokiej jakości z przodu i z tyłu samochodu zarówno w dzień, jak i w nocy.

Kamery o szerokim kącie widzenia

Obie kamery zastosowane w Neoline G-Tech X53 mają niewielkie wymiary i wysokiej jakości obiektywy szerokokątne o kącie widzenia 130º, które obejmują całą jezdnię bez zniekształcania obrazu. Rejestrator nagrywa naprawdę wszystko, co dzieje się na drodze przed oraz za samochodem, dzięki czemu nagrania mogą być bardzo pomocne podczas oceny zdarzeń drogowych lub przy rozstrzyganiu ewentualny sporów.

Nagrania o wysokiej jakości z przodu i z tyłu

Bardziej zaawansowana technicznie kamera przednia umożliwia nagrywanie filmów o rozdzielczości Full HD 1920x1080px z szybkością 30 klatek na sekundę. Kamera tylna dostarcza nagrań w rozdzielczości HD 1280x720px, co należy szczególnie podkreślić, gdyż standardowe kamery tylne zazwyczaj oferują niższej jakości obraz w rozdzielczości VGA. W najnowszej wersji Neoline G-Tech X53 obie kamery wyglądają tak samo i mają takie same wymiary (mniejsze). 

Zaawansowany tryb parkingowy

Neoline G-Tech X53 jest wyposażony w zaawansowany tryb parkingowy współpracujący z czujnikiem ruchu i trójosiowym akcelerometrem (G-sensor) wykrywającym uderzenia. Rejestrator może być używany jako urządzenie monitorujące samochód na parkingu lub podczas nocnego postoju, które będzie wykonywać nagrania potwierdzające wandalizm, stłuczki lub próbę kradzieży. Nagrywanie jest uruchamiane po wykryciu wstrząsu (uderzenia) lub gdy ruchomy obiekt pojawi się w polu widzenia obiektywu kamery. Pliki wideo nagrane w tym trybie obejmują czas 8 sekund przed, oraz 10 sekund po zdarzeniu i są przechowywane w oddzielnym folderze zabezpieczonym przed przypadkowym usunięciem lub nadpisaniem. Tryb parkingowy w Neoline G-Tech X53 oferuje kompletny zestaw ustawień. Użytkownik może załączyć lub wyłączyć czujnik ruchu i wstrząsu oraz zdefiniować czułość czujnika oddzielnie tylko dla tego trybu. Może także ustawić czas pracy trybu parkingowego i zdefiniować graniczne napięcie zasilania, poniżej którego rejestrator wyłączy się, aby chronić akumulator pojazdu przed całkowitym rozładowaniem. Przy niewielkim lub często niedoładowanym akumulatorze (jazda na krótkich odcinkach), albo podczas dłuższego korzystania z trybu parkingowego, zalecamy stosować dodatkowe niezależne źródło zasilające tylko sam rejestrator (powerbank).

Moduł GPS / GLONASS

Neoline G-Tech X53 jest wyposażony w zewnętrzny moduł GPS / Glonass. Oprócz znaczników zawierających datę, czas i numer rejestracyjny samochodu do nagrań wideo są również dodawane informacje o współrzędnych geograficznych i prędkość samochodu, co jeszcze bardziej wzmacnia bazę dowodową w przypadku kolizji lub wypadków drogowych.

Odporność na skrajnie niekorzystne warunki pogodowe

Neoline G-Tech X53 ma wewnętrzne źródło zasilania w postaci superkondensatora, a nie standardowego akumulatora. Superkondensator jest znacznie bardziej odporny na niskie i wysokie temperatury, a także posiada dużo większą żywotność. Dzięki temu rozwiązano wiele typowych dla wideorejestratorów problemów, takich jak uszkodzenia akumulatora w wyniku przegrzania (puchnięcie) lub obniżenie wydajności w niskich temperaturach, co w konsekwencji może skutkować brakiem zasilania i utratą ostatnio zapisywanych plików.

WDR - poprawa jakości obrazu w trudnych warunkach

Neoline G-Tech X53 przetwarza wideo w trybie WDR (Wide Dynamic Range), który poprawia jakość obrazu poprzez zrównoważenie jego parametrów w intensywnie i szybko zmieniających się warunkach oświetleniowych. Jest to szczególnie ważne, np. przy wjeżdżaniu do tunelu i wyjeżdżaniu z niego w bezpośrednie, mocne światło słoneczne. Dzięki WDR jakość nagrań wideo z rejestratora Neoline G-Tech X53 zawsze będzie wysoka, nawet w najtrudniejszych warunkach.

Wysoka jakość i niezawodność w każdym detalu

Neoline G-Tech X53 nie jest produktem chińskim. To wspólne opracowanie czołowych koreańskich i europejskich specjalistów Neoline w dziedzinie elektroniki samochodowej mającej na celu poprawę bezpieczeństwa kierowców. Neoline G-Tech X53 to idealne połączenie koreańskiej jakości i niezawodności z najbardziej zaawansowanymi algorytmami przetwarzania informacji oraz innowacyjnymi europejskimi technologiami.

NEOLINE PC Viewer – komfortowe przeglądanie plików na komputerach PC

Łączność Wi-Fi ma ograniczenia, które mogą wpływać na pogorszenie jakość lub płynności ruchu obrazu oglądanego na ekranie smartfona (np. klatkowanie). Nie wpływa to jednak na wysoką jakość nagrań zapisanych na karcie pamięci rejestratora. Najlepszą jakość obrazu oraz wysoki komfort zapewnia oglądanie zawartość karty na komputerze PC z dedykowaną przeglądarką NEOLINE PC Viewer – do pobrania na stronie producenta lub na tej stronie w dziale „Aktualizacje”.

Copyright © ESSA  |  Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie opracowane przez firmę ESSA materiały graficzne i tekstowe, instrukcje obsługi, specyfikacje techniczne oraz opisy produktów marki Neoline w polskiej wersji językowej, które zostały opublikowane tutaj, a także na dowolnej innej stronie internetowej zarządzanej przez firmę ESSA są prawnie chronioną oryginalną własnością intelektualną firmy ESSA. Bez pisemnej zgody firmy ESSA zabronione jest ich kopiowanie, dystrybucja, modyfikacja, publikacja oraz wszelkie inne wykorzystanie do celów komercyjnych. Z materiałów tych mogą korzystać bez specjalnej zgody tylko odbiorcy hurtowi współpracujący z ESSA, jeżeli produkty marki Neoline prezentowane w ich ofertach są dostarczane wyłącznie przez firmę ESSA.