NEOLINE G-Tech X27

Kompletne rozwiązanie o zaawansowanej funkcjonalności i wysokiej jakości wykonania: panoramiczne lusterko wsteczne z wyświetlaczem LCD, dwukanałowy rejestrator wideo o wysokiej rozdzielczości, druga wodoodporna kamera rejestrująca obraz z tyłu samochodu, która może również pełnić funkcję kamery cofania oraz zaawansowany informator GPS ostrzegający przed stacjonarnymi radarami, fotoradarami, kamerami odcinkowego pomiaru średniej prędkości, kamerami przejazdu na czerwonym świetle, itp. To wszystko w jednym bardzo elegancko wykonanym urządzeniu. Neoline G-Tech X27 posiada także często poszukiwane rozwiązanie konstrukcyjne – obiektyw kamery znajduje się na środku pod lusterkiem, a nie z boku, jak ma to miejsce w większości podobnych produktów innych marek. Dzięki temu rejestrator można zamontować dokładnie na środku oryginalnego lusterka, co sprawia, że całość wygląda dużo lepiej, urządzenie jest zdecydowanie mniej widoczne z zewnątrz, a kamera rejestruje obraz ze środka szerokości przedniej szyby. Ponadto, przyciski do obsługi rejestratora Neoline G-Tech X27 są umieszczone z przodu lusterka, co znacznie ułatwia obsługę urządzenia. Uzupełnieniem całości są bardzo mocno trzymające rozsuwane uchwyty montażowe z gumowymi końcówkami, które umożliwiają estetyczny montaż rejestratora praktycznie na każdym standardowym lusterku wstecznym bez konieczności stosowania niezbyt estetycznie wyglądających gumowych opasek mocujących. Tryb parkingowy może pracować nawet przez kilka dni na wbudowanym akumulatorze bez konieczności zasilania rejestratora z instalacji samochodu.   

Uniwersalność, estetyka i bogate wyposażenie

Neoline G-Tech X27 to panoramiczne lusterko wsteczne, dwukanałowy wideorejestrator o wysokiej rozdzielczości FULL HD + HD, kamera cofania oraz informator GPS z aktualizowaną bazą lokalizacji fotoradarów, kamer odcinkowego pomiaru średniej prędkości i innych miejsc kontroli drogowej.

Nagrania o wysokiej jakości z przodu i z tyłu

Neoline G-Tech X27 jest 2-kanałowym wideorejestratorem, który może nagrywać jednocześnie obraz z przodu i z tyłu samochodu. Bardziej zaawansowana technicznie kamera przednia została wyposażona w wysokiej jakości matrycę Sony Exmor, która umożliwia nagrywanie filmów o rozdzielczości Full HD 1920x1080px z szybkością 30 klatek na sekundę. Kamera tylna dostarcza nagrań w rozdzielczości HD 1280x720px, co należy szczególnie podkreślić, gdyż standardowe kamery tylne zazwyczaj oferują niższej jakości obraz w rozdzielczości VGA.

Wszystko pod kontrolą w trasie i na parkingu

Kamera tylna Neoline G-Tech X27 rejestruje podczas jazdy wszystkie szczegóły za samochodem w rozdzielczości HD, a po włączeniu wstecznego biegu automatycznie staje się praktyczną kamerą cofania. Na wyświetlaczu w lusterku pojawi się widok z tyłu samochodu wraz z pomocniczymi liniami ułatwiającymi parkowanie. Ponadto, Neoline G-Tech X27 jest wyposażony w energooszczędny tryb parkingowy współpracujący z zaawansowanym trójosiowym akcelerometrem (G-sensor) o regulowanej czułości, który może pracować (czuwać) nawet przez kilka dni na wbudowanym akumulatorze bez konieczności zasilania rejestratora z instalacji samochodu. Czujnik ten automatycznie aktywuje nagrywanie w przypadku wykrycia wstrząsu lub uderzenia w samochód i zabezpiecza na karcie pamięci przed skasowaniem plik wideo zawierający nagranie tego zdarzenia, jako dowód potwierdzający stłuczkę lub wandalizm.

Moduł GPS z bazą fotoradarów i kamer drogowych

Rejestrator Neoline G-Tech X27 posiada moduł GPS, który jest zintegrowany z bazą danych zawierającą współrzędne stacjonarnych radarów policyjnych, fotoradarów, kamer odcinkowego pomiaru średniej prędkości, kamer przejazdu na czerwonym świetle i innych punktów kontroli ruchu drogowego. Neoline G-Tech X27 informuje o aktualnej, średniej i dozwolonej prędkości oraz z wyprzedzeniem generuje komunikaty o lokalizacji radarów, fotoradarów i kamer drogowych. Baza zawiera informacje o ograniczeniach prędkości oraz lokalizacji radarów i kamer na drogach 45 krajów (cała Europa, Rosja, Białoruś, Ukraina, Kazachstan, Uzbekistan, Azerbejdżan, Armenia). Regularne aktualizacje bazy danych są dostępne do bezpłatnego pobrania na internetowej stronie producenta lub bezpośrednio online do modułu GPS po jego podłączeniu do komputera PC.

Inteligentne przetwarzanie danych przy odcinkowym pomiarze prędkości

Charakterystyczną cechą Neoline G-Tech X27 jest system inteligentnego przetwarzania danych w przypadku odcinkowego pomiaru średniej prędkości. Algorytm zastosowany w G-Tech X27 pozwala na bieżąco monitorować sytuację przed oraz na obszarze objętym kontrolą i wysyłać odpowiednie powiadomienia. System informuje odległości do kontrolowanego obszaru, podaje informacje o pierwszej kamerze rozpoczynającej pomiar i o dopuszczalnej prędkości na kontrolowanym odcinku, wyświetla aktualną i średnią prędkość, ostrzega o przekroczeniu średniej prędkości, informuje o odległości do drugiej kamery kończącej pomiar, informuje o opuszczeniu kontrolowanego obszaru, informuje o rodzaju i odległości do innych punktów kontroli prędkości (rodzaj kamery lub fotoradaru) itp. Algorytm potrafi automatycznie kasować ostrzeżenia i obliczanie średniej prędkości po wyjeździe z kontrolowanego obszaru oraz po zjechaniu w boczną drogę lub posesję pomiędzy kamerami pomiarowymi.

Obiektyw o szerokim kącie widzenia

Wideorejestrator Neoline G-Tech X27 został wyposażony w wysokiej jakości przednią kamerę z szerokokątnym obiektywem o kącie widzenia 150º, który obejmuje nawet 5 pasów jezdni bez zniekształcania obrazu. Obiektyw dodatkowej kamery tylnej ma kąt widzenia 100º. Rejestrator nagrywa naprawdę wszystko, co dzieje się na drodze przed oraz za samochodem, dzięki czemu nagrania mogą być bardzo pomocne podczas oceny zdarzeń drogowych i przy rozstrzyganiu ewentualny sporów.

Ważny asystent w przypadku kolizji lub wypadku

Wideorejestrator samochodowy Neoline G-Tech X27 posiada możliwość wyświetlania oraz dodawania do nagrywanych filmów wideo znaczników zawierających datę, czas i numer rejestracyjny pojazdu. Pliki wideo, które podczas odtwarzania posiadają widoczne znaczniki daty i czasu, mogą być dopuszczone oraz uwzględnione jako materiał dowodowy podczas rozstrzygania spornych spraw. Dodatkowym rozszerzeniem tych opcji jest możliwość dodawania do nagrywanych filmów znaczników z modułu GPS, zawierających współrzędne geograficzne oraz prędkość, z jaką w danym momencie poruszał się pojazd. Ponadto, nagrania z dodatkowej tylnej kamery mogą jeszcze bardziej rozszerzyć obszar niezbędnych informacji podczas wyjaśniania okoliczności wypadku lub innego zdarzenia. Neoline G-Tech X27 jest rozbudowaną czarną skrzynką w Twoim samochodzie chroniącą Twoją niewinność w razie próby oszustwa.

System ostrzegania o zatrzymaniu nagrywania

Aby zapobiec przypadkowemu brakowi zapisu, Neoline G-Tech X27 został wyposażony w funkcję powiadamiania o zatrzymaniu nagrywania lub braku karty pamięci. O takich przypadkach rejestrator poinformuje specjalnym sygnałem dźwiękowym.

Łatwość i wygoda użytkowania

Neoline G-Tech X27 posiada duży 4,3-calowy wyświetlacz umieszczony na środku lusterka oraz wygodne i dobrze widoczne przyciski dostępne z przodu. Gdy urządzenie jest wyłączone, to ekran rejestratora jest praktycznie niewidoczny i nie rozprasza kierowcy podczas jazdy.

WDR - poprawa jakości obrazu w trudnych warunkach

Neoline G-Tech X27 przetwarza wideo w trybie WDR (Wide Dynamic Range), który poprawia jakość obrazu poprzez zrównoważenie jego parametrów w intensywnie i szybko zmieniających się warunkach oświetleniowych. Jest to szczególnie ważne, np. przy wjeżdżaniu do tunelu i wyjeżdżaniu z niego w bezpośrednie, mocne światło słoneczne. Dzięki WDR jakość nagrań wideo z rejestratora Neoline G-Tech X27 zawsze będzie wysoka, nawet w najtrudniejszych warunkach.

Uniwersalne mocowanie

Wygodne i bardzo mocne uchwyty montażowe z gumowanymi końcówkami o regulowanej wysokości pozwalają estetycznie zamontować rejestrator Neoline G-Tech X27 praktycznie na każdym zwykłym lusterku wstecznym bez ryzyka jego uszkodzenia.

Copyright © ESSA  |  Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie opracowane przez firmę ESSA materiały graficzne i tekstowe, instrukcje obsługi, specyfikacje techniczne oraz opisy produktów marki Neoline w polskiej wersji językowej, które zostały opublikowane tutaj, a także na dowolnej innej stronie internetowej zarządzanej przez firmę ESSA są prawnie chronioną oryginalną własnością intelektualną firmy ESSA. Bez pisemnej zgody firmy ESSA zabronione jest ich kopiowanie, dystrybucja, modyfikacja, publikacja oraz wszelkie inne wykorzystanie do celów komercyjnych. Z materiałów tych mogą korzystać bez specjalnej zgody tylko odbiorcy hurtowi współpracujący z ESSA, jeżeli produkty marki Neoline prezentowane w ich ofertach są dostarczane wyłącznie przez firmę ESSA.