NEOLINE X7 Fuse Cord

Oryginalny zestaw zasilający Neoline, który umożliwia wykonanie w samochodzie ukrytej instalacji dostarczającej wideorejestratorowi ciągłego zasilania +12/24V (np. ze skrzynki bezpieczników) oraz napięcia załączanego stacyjką (ACC/zapłon). Dzięki temu jest możliwe automatyczne przełączenie rejestratora do trybu parkingowego po wyłączeniu stacyjki samochodu oraz ponowne przejście do trybu normalnego nagrywania w trakcie jazdy, jeśli zostanie uruchomiony silnik samochodu (po załączeniu zapłonu / ACC).

Zestaw „Neoline X7 Fuse Cord” jest przeznaczony dla rejestratorów Neoline G-Tech X72 (od nr ser. GX720319C0000) oraz G-Tech X73. Kabel i zasilacz z tego zestawu współpracują również z modelem G-Tech X74, jednak obecnie odbywa się to z przejściowym ograniczeniem pełnej funkcjonalności (przeczytaj uwagę poniżej *). Dla prawidłowego działania zestawu zasilania „Neoline X7 Fuse Cord” z rejestratorami G-Tech X72 i X73 niezbędne jest użycie uchwytu magnetycznego (bez GPS) dostarczonego w tym zestawie oraz posiadanie rejestratora z najnowszą wersją oprogramowania. Oprogramowanie można pobrać z internetowej strony producenta lub polskiego importera:  https://neoline-polska.pl/aktualizacje/


Aby uruchomić automatyczne przełączanie rejestratora Neoline G-Tech X72 / X73 w tryb parkingowy:

 • Uaktualnij oprogramowanie wideorejestratora i podłącz go do instalacji samochodu za pomocą zestawu „Neoline X7 Fuse Cord”.
 • Ustaw w menu rejestratora funkcję „Tryb parkingowy” w pozycji „Włączony” i dokonaj dodatkowych ustawień (opis w instrukcji obsługi).
 • Po załączeniu / wyłączeniu zapłonu rejestrator automatycznie włącza / wyłącza tryb parkingowy.
 • Jeśli chcesz czasem zrezygnować z trybu parkingowego, gdy zapłon jest wyłączony, naciśnij przycisk zasilania na urządzeniu (przycisk ON/OFF do ręcznego włączania/wyłączanie rejestratora).


* UWAGA!  (dotyczy modelu Neoline G-Tech X74)
Kabel i zasilacz z tego zestawu mogą być również użyte do zasilania wideorejestratorów Neoline G-Tech X74 w celu automatycznego  załączania/wyłączania trybu parkingowego za pomocą stacyjki samochodu. Jednak aktualnie (przejściowo) zestaw „Neoline X7 Fuse Cord” nie jest jeszcze całkowicie kompatybilny z tym modelem. Rejestrator G-Tech X74 posiada uchwyt magnetyczny z wbudowanym modułem GPS, który w pełni nie współpracuje z kablem „X7 Fuse Cord” (uchwyt z GPS nie identyfikuje załączenia/wyłączenia napięcia stacyjki/ACC). Aby w modelu G-Tech X74 korzystać z automatycznego sterowania trybem parkingowym za pomocą stacyjki pojazdu należy kabel „X7 Fuse Cord” podłączyć bezpośrednio do gniazda zasilającego microUSB w rejestratorze (nie w uchwycie). Tylko przy takim podłączeniu prawidłowo działa sterowanie trybem parkingowy oraz moduł GPS. Zaleca się również ustawienie w menu rejestratora czasu wygaszacza ekranu na 7 sekund. Są to przejściowe niedogodności, które mają być usprawnione. W opracowaniu jest nowe oprogramowanie dla G-Tech X74, które ma umożliwić włączanie i wyłączanie trybu parkingowego za pomocą stacyjki samochodu również wówczas, kiedy kabel zasilający „X7 Fuse Cord” będzie podłączony do gniazda microUSB w uchwycie magnetycznym posiadającym wbudowany moduł GPS.

Cena brutto:  89 zł

 • 3-przewodowy kabel z zasilaczem do ciągłego zasilania wideorejestratorów Neoline G-Tech X72/73/74 w trybie parkingowym:: 
  BAT+  – żółty przewód:  napięcie +12/24V, które nie zanika po wyłączeniu stacyjki samochodu
  ACC  – czerwony przewód:  napięcie +12/24V (ACC lub zapłon), które zanika po wyłączeniu stacyjki
  GND  – czarny przewód:  masa zasilania (-12V/24V), np. metalowe elementy nadwozia samochodu
 • automatycznie załącza i wyłącza tryb parkingowy po wyłączeniu / załączeniu stacyjki samochodu
 • umożliwia wykonanie estetycznie ukrytej instalacji zasilającej doprowadzonej do gniazda w uchwycie wideorejestratora 
 • nie zajmuje miejsca w gnieździe zapalniczki umożliwiając podłączenie do niego innych urządzeń
 • 2 bezpieczniki zamontowane na przewodach
 • w zestawie znajduje się dedykowany uchwyt magnetyczny ze złączem zasilania microUSB (bez modułu GPS)
 • napięcie wejściowe:  12 – 24 V
 • napięcie wyjściowe:  5 V / 1,5 A 
 • układ ochrony akumulatora przed całkowitym rozładowaniem, który odłącza zasilanie rejestratora, jeżeli napięcie akumulatora spadnie poniżej:
  – 11,6V dla samochodów z instalacją 12V
  – 23,2V dla samochodów z instalacją 24V 
 • długość kabla:  3m
 • gwarancja:  24 miesiące
 • zestaw współpracuje z rejestratorami Neoline G-Tech X72 (od nr ser. GX720319C0000), G-Tech X73 oraz G-Tech X74 (przejściowo w ograniczonym zakresie – przeczytaj uwagę *)
 • 3-przewodowy kabel zasilający z modułem (zasilaczem) podłączany bezpośrednio do instalacji samochodu. 
 • Przyklejany do szyby uchwyt magnetyczny ze złączem zasilajacym dla rejestratora G-Tech X72 (bez GPS).